EN

20.10.2020, 11:50 Wersja do druku

Kraj. Spektakl „Uśmiechnij się, póki czas” z Andrew Scottem w Multikinie

Kojarzycie serial „Fleabag”? Jeśli tak, to na pewno dobrze pamiętacie księdza, w którego wcielił się Andrew Scott. Teraz irlandzkiego aktora macie okazję zobaczyć w teatralnym wcieleniu: już w najbliższy czwartek, 22 października o godz. 19:00, Multikino zaprezentuje przezabawny i skłaniający jednocześnie do refleksji spektakl „Uśmiechnij się, póki czas” („Present Laughter”).

fot. mat. organizatora

Ksiądz we „Fleabag” zaskarbił sobie serce głównej bohaterki (nadała mu zresztą wymowną ksywkę Hot Priest), a Andrew Scott – znany wcześniej m. in. z Sherlocka BBC – tą rolą zdobył serca widzów na całym świecie.

„Present Laughter” to aktorski majstersztyk Scotta. Wciela się w rolę Garry’ego Essendine’a – znanego… aktora, któremu – choć chętnie korzysta z uroków sławy – nie zawsze jest do śmiechu. Mierzy się nie tylko z kryzysem wieku średniego, ale też z kryzysem tożsamości. Garry’ego poznajemy, gdy życie zaczyna mu się wymykać spod kontroli. Na domiar złego, jego różnorodne i pogmatwane związki komplikują się jeszcze bardziej. Wydaje się, że nic już nie może zatrzymać tego huraganu miłości, seksu, ataków paniki i rozpaczliwego miotania się w poszukiwaniu odpowiedzi na fundamentalne pytanie: kim jestem?

Tekst Noëla Cowarda, który stał się podstawą spektaklu to komedia absolutnie ponadczasowa, która skłania do bardzo współczesnej refleksji: nad ceną sławy, pożądania i samotności.

Jakie odpowiedzi na fundamentalna pytania wybrzmią ze sceny? Jakie pytania zadźwięczą w głowie po obejrzeniu spektaklu? Na „Uśmiechnij się, póki czas” („Present Laughter”) zapraszamy 22 października o godz. 19:00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

A à propos „Flebag”: teatralny pierwowzór kultowego serialu będzie można zobaczyć w Multikinie już 19 listopada o godz. 19:00. A jeszcze wcześniej – 27 i 29 października o godz. 19:00 – na scenie i ekranie pojedynek dwóch Sherlocków: Benedicta Cumberbatcha i Jonny’ego Lee Millera w dwóch wersjach „Frankensteina” oraz hipnotyzujący „Bank Braci Lehmann” 4 listopada o godz. 19:00 – historia o regułach współczesnego świata i rodzinnej firmie, która zmieniła jego losy w reżyserii Sama Mendesa.

Wszystkie spektakle prezentowane są w ramach projektu MultiCulture Britain: wspólnego przedsięwzięcia British Council i Multikina, w ramach którego na ekranach kin sieci można oglądać najciekawsze brytyjskie spektakle i koncerty.

Patronami medialnymi spektakli teatralnych w Multikinie są: ZWIERCIADŁO, SENS, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na multikino.pl.

Szczegóły na www.multikino.pl.fot. mat. organizatora

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne

Ludzie