EN

21.05.2021, 15:33 Wersja do druku

Kraj. Projekt charytatywno-artystyczny "dance the issues away"

Aby przyczynić się do lepszego świata młodzież stworzyła charytatywno-artystyczny projekt dance the issues away, którego celem jest przedstawianie bardzo ważnych problemów społecznych za pomocą sztuki.

fot. Przemysław Ruciński, Wiktoria Myrta/ grafika: Amelia Rucińska, Kinga Rachwol

Licealiści zrealizowali cztery wydarzenia online, w czasie których odbyła się premiera spektakli teatralno-tanecznych ich autorstwa oraz rozmowa z przedstawicielami i przedstawicielkami z Fundacji UNICEF Polska, Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, Fundacji Akcja Menstruacja, Nastoletniego Azylu, Fundacji Porta, Stowarzyszenia Tęczówka, Fundacji eFkropka i Projektu Fullabilities.

Spektakle zostały od początku do końca zrealizowane przy udziale wielu młodych artystów zaangażowanych w działania charytatywne. W procesie tworzenia uczestniczyli przyszli pisarze, scenarzyści, scenografowie, aktorzy, muzycy, tancerze i kamerzyści.

“Od zawsze chciałam łączyć moją największą pasję - taniec i teatr z działalnością w zakresie problemów społecznych współczesnego świata. Artywizm - sztuka i aktywizm to wspaniałe połączenie, sztuką możemy między innymi przedstawić uczucia i wprowadzić widzów w nastrój towarzyszący osobom dotkniętym problemami społecznymi ukazując ich skalę” - mówi Amelia Rucińska, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne