EN
8.06.2022, 15:16 Wersja do druku

Kraj. Plenerowe spektakle Teatru Woskresinnia

Teatr Woskresinnia przygotowuje się do letnich pokazów spektakli plenerowych.

Szanowni Państwo,

Zbrojna napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę przynosi każdego dnia wiele tragedii, śmiertelnych ofiar i cierpienia. Nasi artyści, których bezpośrednio dotknęła wojna, szczęśliwie wyjechali z terenów objętych walką. Czekamy na zwycięstwo Ukraińskich Sił Zbrojnych, wśród których są nasi aktorzy i czekamy na powrót do normalnego funkcjonowania. Zdecydowanie opowiadamy się za poszanowaniem europejskich wartości humanistycznych, wzajemnym szacunkiem i solidarnością. Dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc  obywatelom Ukrainy. Dzięki donatorom z Polski, Holandii, Niemiec dostarczyliśmy do Ukrainy artykuły żywnościowe, higieny osobistej i odzież. Przygotowujemy się obecnie do udziału w różnych wydarzeniach kulturalnych.  Pokażemy spektakle plenerowe, które  jak wierzymy przyniosą naszym Widzom wiele dobrych refleksji i radosnych przeżyć. 

26 czerwca, Jedlina Zdrój | 15 lipca, Jelenia Góra

UKRAINA. TESTAMENT SZEWCZENKO

Historia Ukrainy opowiedziana przez pryzmat losów Tarasa Szewczenki, wielkiego pisarza, poety, malarza, więźnia łagrów, duchowego przywódcy narodu ukraińskiego. Artyści lwowscy przybliżą dramatyczne doświadczenia i sytuację permanentnego upominania się narodu ukraińskiego o niezależność państwową , jakże aktualną dziś w dobie dramatycznych napięć na Ukrainie. W barwnym widowisku wykorzystywane zostaną szczudła, mobilne machiny, płonące elementy scenograficzne i efekty pirotechniczne. Spektakl bez słów. Czas trwania 60 min.

Więcej informacji

14 sierpnia, Augustów

MEWA

Teatr Woskresinnia zachowuje atmosferę sztuki Czechowa, a reżyser odwołuje się do wrażliwości widzów i ich wyobraźni. Barwnymi scenami snuje opowieść o młodych artystach i o odmiennym spojrzeniu na życie. Jest też o starszym pokoleniu, gorliwie strzegącym swoich dawnych przywilejów, o niesłychanej miłości, o poszukiwaniu sensu życia, także w sztuce. Fajerwerki, ogień i projekcje wideo uzupełniają widowiskowość spektaklu. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu "Biała Wieża" w Brześciu (Białoruś). Przedstawienie bez słów, trwa 60 minut.

Więcej informacji

10 września, Ostrołęka

HIOB

Na placu stanie 6 konstrukcji osłoniętych pakowym papierem. Po zapadnięciu zmroku zacznie się spektakl. Przy odgłosach burzy konstrukcje ożyją i wyjdą postacie na szczudłach ubrane w żebracze szaty. Orszak ten niczym chór w tragedii greckiej cały czas będzie towarzyszył bohaterowi spektaklu. Widzowie staną się świadkami szczęścia i dramatu Hioba – utraty majątku, śmierci dzieci. Pojawi się chór żałobników, który mimo Hiobowej rozpaczy głosi jednak nadzieję: „wiarę umacniaj i kaj się, i tylko tak oczyścisz duszę”. Jutowe kostiumy wzbogacają tkaniny białe, czerwone czy czarne wzmacniając dramaturgię akcji. Hiob Karola Wojtyły w interpretacji Jarosława Fedoryszyna próbując podążać za tajemnicę dlaczego  w chwilach beznadziejnych „zatrzymujemy się nad przepaścią rozpaczy",  akcentuje ponadczasowość starotestamentowej historii.  Przedstawienie bez słów, trwa 60 minut.

Więcej informacji

21 sierpnia, Góra Kalwaria

GLORIA

Metaforyczna i etniczna wędrówka, poetycka opowieść o życiu i o żywiołach ognia i wody. Opowiada o tryumfie radości i życia ludzkiego na ziemi. Twórcy spektaklu świetnie połączyli elementy teatru ruchu z pirotechniką i niezwykłą muzyką symfoniczną.  W partiach tanecznych na szczudłach wykorzystano muzykę laureatki Eurowizji ukraińskiej artystki Rusłany. Spektakl bez słów, czas trwania 45 minut 

Więcej informacji

11 czerwca, Zamojska Arlekinada | 10 lipca, Świdnica

SUITA DLA DWOJGA

To spektakl uliczny, którego tematem przewodnim jest taniec. Taniec w bogactwie formy i pełen humoru. Niesamowicie widowiskowe i zarazem komiczne sceny nie pozostawią nikogo obojętnym. Dynamiczna muzyka, kolorowe kostiumy zapewnią dorosłym i dzieciom wspaniały nastrój

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne