Logo
Aktualności

Kraj. Plenerowe spektakle Teatru Woskresinnia

8.06.2022, 15:16 Wersja do druku

Teatr Woskresinnia przygotowuje się do letnich pokazów spektakli plenerowych.

Szanowni Państwo,

Zbrojna napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę przynosi każdego dnia wiele tragedii, śmiertelnych ofiar i cierpienia. Nasi artyści, których bezpośrednio dotknęła wojna, szczęśliwie wyjechali z terenów objętych walką. Czekamy na zwycięstwo Ukraińskich Sił Zbrojnych, wśród których są nasi aktorzy i czekamy na powrót do normalnego funkcjonowania. Zdecydowanie opowiadamy się za poszanowaniem europejskich wartości humanistycznych, wzajemnym szacunkiem i solidarnością. Dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc  obywatelom Ukrainy. Dzięki donatorom z Polski, Holandii, Niemiec dostarczyliśmy do Ukrainy artykuły żywnościowe, higieny osobistej i odzież. Przygotowujemy się obecnie do udziału w różnych wydarzeniach kulturalnych.  Pokażemy spektakle plenerowe, które  jak wierzymy przyniosą naszym Widzom wiele dobrych refleksji i radosnych przeżyć. 

26 czerwca, Jedlina Zdrój | 15 lipca, Jelenia Góra

UKRAINA. TESTAMENT SZEWCZENKO

Historia Ukrainy opowiedziana przez pryzmat losów Tarasa Szewczenki, wielkiego pisarza, poety, malarza, więźnia łagrów, duchowego przywódcy narodu ukraińskiego. Artyści lwowscy przybliżą dramatyczne doświadczenia i sytuację permanentnego upominania się narodu ukraińskiego o niezależność państwową , jakże aktualną dziś w dobie dramatycznych napięć na Ukrainie. W barwnym widowisku wykorzystywane zostaną szczudła, mobilne machiny, płonące elementy scenograficzne i efekty pirotechniczne. Spektakl bez słów. Czas trwania 60 min.

Więcej informacji

14 sierpnia, Augustów

MEWA

Teatr Woskresinnia zachowuje atmosferę sztuki Czechowa, a reżyser odwołuje się do wrażliwości widzów i ich wyobraźni. Barwnymi scenami snuje opowieść o młodych artystach i o odmiennym spojrzeniu na życie. Jest też o starszym pokoleniu, gorliwie strzegącym swoich dawnych przywilejów, o niesłychanej miłości, o poszukiwaniu sensu życia, także w sztuce. Fajerwerki, ogień i projekcje wideo uzupełniają widowiskowość spektaklu. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu "Biała Wieża" w Brześciu (Białoruś). Przedstawienie bez słów, trwa 60 minut.

Więcej informacji

10 września, Ostrołęka

HIOB

Na placu stanie 6 konstrukcji osłoniętych pakowym papierem. Po zapadnięciu zmroku zacznie się spektakl. Przy odgłosach burzy konstrukcje ożyją i wyjdą postacie na szczudłach ubrane w żebracze szaty. Orszak ten niczym chór w tragedii greckiej cały czas będzie towarzyszył bohaterowi spektaklu. Widzowie staną się świadkami szczęścia i dramatu Hioba – utraty majątku, śmierci dzieci. Pojawi się chór żałobników, który mimo Hiobowej rozpaczy głosi jednak nadzieję: „wiarę umacniaj i kaj się, i tylko tak oczyścisz duszę”. Jutowe kostiumy wzbogacają tkaniny białe, czerwone czy czarne wzmacniając dramaturgię akcji. Hiob Karola Wojtyły w interpretacji Jarosława Fedoryszyna próbując podążać za tajemnicę dlaczego  w chwilach beznadziejnych „zatrzymujemy się nad przepaścią rozpaczy",  akcentuje ponadczasowość starotestamentowej historii.  Przedstawienie bez słów, trwa 60 minut.

Więcej informacji

21 sierpnia, Góra Kalwaria

GLORIA

Metaforyczna i etniczna wędrówka, poetycka opowieść o życiu i o żywiołach ognia i wody. Opowiada o tryumfie radości i życia ludzkiego na ziemi. Twórcy spektaklu świetnie połączyli elementy teatru ruchu z pirotechniką i niezwykłą muzyką symfoniczną.  W partiach tanecznych na szczudłach wykorzystano muzykę laureatki Eurowizji ukraińskiej artystki Rusłany. Spektakl bez słów, czas trwania 45 minut 

Więcej informacji

11 czerwca, Zamojska Arlekinada | 10 lipca, Świdnica

SUITA DLA DWOJGA

To spektakl uliczny, którego tematem przewodnim jest taniec. Taniec w bogactwie formy i pełen humoru. Niesamowicie widowiskowe i zarazem komiczne sceny nie pozostawią nikogo obojętnym. Dynamiczna muzyka, kolorowe kostiumy zapewnią dorosłym i dzieciom wspaniały nastrój

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne

Sprawdź także