EN

13.08.2021, 08:57 Wersja do druku

Warszawa. Konkurs choreograficzny ZAiKS-u

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ogłasza konkurs na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego. Pula nagród wynosi 41 tys. złotych.

Od 13 września do 15 listopada 2021 roku ZAiKS czeka na oryginalne, dotychczas nigdzie nieprezentowane i niezgłaszane utwory choreograficzne. Nie ogranicza ani tematyki, ani stylu.

Regulamin i szczegóły na stronie zaiks.org

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest największą w Polsce organizacją zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Ma ponad 100 lat doświadczenia, wiedzę i narzędzia. Co roku przekazuje twórcom wiele milionów złotych należnych im wynagrodzeń. Zrzesza kompozytorów, autorów tekstów, scenarzystów, dramatopisarzy, tłumaczy, plastyków, choreografów oraz twórców innych dziedzin sztuki, a także wydawców muzycznych. Jako stowarzyszenie prowadzi szeroką działalność socjalną na rzecz swoich członków. Jest też jednym z największych w Polsce mecenasów kultury.

Manifest ZAiKS-u: 

„Chcemy żyć i tworzyć w świecie, który ceni kulturę, twórczość i wyobraźnię.

Chcemy świata, w którym autorki i autorzy dostają za swoją pracę należne wynagrodzenie, a ich twórczość ogranicza jedynie ich własna wyobraźnia.

Chcemy rozwoju wszystkich kreatywnych gałęzi gospodarki. Wierzymy, że dzięki nim żyjemy w coraz piękniejszym świecie. 

Wierzymy, że kultura jest wspólnotą twórców i odbiorców ich dzieł.

Wierzymy w moc wyobraźni, z którą wszyscy się rodzimy. Wierzymy, że dzięki niej wszystko jest możliwe i dlatego trzeba ją pielęgnować i wspierać.

U każdego z nas. Dla dobra nas wszystkich.

ZAiKS. Sprzyjamy wyobraźni”.

KONTAKT: 

e-mail: [email protected]

Tytuł oryginalny

Konkurs choreograficzny ZAiKS-u (MediaRoom)

Źródło:

PAP

Autor:

ZAiKS