02.01.2021, 09:09 Wersja do druku

Kraj. Jaki Nowy Rok, taki cały rok. Dobry początek roku z kulturą online

Kulturą online żegnaliśmy stary rok, kulturą online witamy też nowy. Co można zobaczyć w pierwszych dniach stycznia? - pisze Małgorzata Muraszko w Gazecie Wyborczej-Trójmiasto.

Z “Trzaskiem” w Nowy Rok 

1 stycznia 

Pierwszy dzień nowego roku można spędzić ze wspaniałym Mikołajem Trzaską. Związany z Trójmiastem saksofonista, improwizator, twórca muzyki filmowej jest chodzącą encyklopedią polskiej sceny alternatywnej, szczególnie sceny yassowej, którą aktywnie współtworzył. Wywiad z artystą i koncert o godz. 18 na kanale YouTube Dworek TV. 

“Cyrulik sewilski” - koncert noworoczny 

1-3 stycznia 

“Cyrulik sewilski” Gioacchina Rossiniego to jedna z bardziej znanych oper buffa tego włoskiego kompozytora. W pierwsze dni nowego roku będzie można się zanurzyć w muzyce z tej sztuki w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Premiera nagrania z Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie o godz. 12 na kanale YouTube Polskiej Opery Królewskiej. Nagranie będzie dostępne do godz. 19 3 stycznia.  

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jaki Nowy Rok, taki cały rok. Dobry początek roku z kulturą online

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Trójmiasto online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Małgorzata Muraszko

Data:

01.01.2021 08:00

Wątki tematyczne