EN

19.09.2022, 10:55 Wersja do druku

Kraj. Ilona Kuśmierska-Kocyłak, gwiazda „Samych swoich”, nie żyje

W niedzielę rano zmarła Ilona Kuśmierska-Kocyłak, odtwórczyni roli Jadźki w filmowej trylogii opowiadającej o rodzinach Karguli i Pawlaków. Aktorka miała 74 lata.

Informację o śmierci Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak przekazano w jej mediach społecznościowych. "Dziś rano, 18 września, niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska-Kocyłak - ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! Pogrążeni w smutku mąż, dzieci, wnuki i prawnuki" - czytamy.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak znana była przede wszystkim z roli Jadźki w filmach "Sami swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć". Była także uznaną aktorką dubbingową. Występowała w warszawskich teatrach Buffo, Syrena i Komedia. 

Aktorka urodziła się w 1948 roku w Zabrzu. Była absolwentką Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

"Żegnaj, kochana, odeszłaś tak nagle i niespodziewanie. Jeszcze wczoraj bawiłaś pod Wrocławiem w towarzystwie Rodziny Samych Swoich, w rocznicę jej powstania. Cieszyliście się, wspominaliście bliski Waszemu sercu tryptyk Sylwestra Chęcińskiego" - napisał w opublikowanym w mediach społecznościowych pożegnaniu mąż aktorki, Ireneusz Kocyłak. 

Tytuł oryginalny

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Gwiazda "Samych swoich" miała 74 lata. "Żegnaj, kochana"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

dbd

Data publikacji oryginału:

18.09.2022