EN
30.11.2022, 13:04 Wersja do druku

Kraj. Andrzej Chyra czyta „Wodnika” w Audiotece

Jędrzej Pasierski, autor popularnego cyklu książek o podkomisarz Ninie Warwiłow, powraca! „Wodnik”, jego najnowsza powieść, będzie dostępna na razie tylko w formie audiobooka, ekskluzywnie dla użytkowników Audioteki. Już 30. listopada słuchacze będą mogli przekonać się, do czego doprowadzi nieformalne śledztwo psychologa dziecięcego (Andrzej Chyra) oraz pisarki (Agnieszka Żulewska), gromadzącej materiały do swojej nowej książki.

fot. mat. organizatora

Akcja „Wodnika” rozgrywa się jesienią na Roztoczu. Głównym bohaterem jest Szczepan Turski, psycholog dziecięcy, zajmujący się interwencjami w rodzinach z dziećmi z problemami. Jego losy łączą się z Ulą Radziwiłowicz, mieszkającą w Zwierzyńcu pisarką, opiekującą się mężem z niepełnosprawnością. Turski i Radziwiłowicz prowadzą nieformalne śledztwo w sprawie śmierci i zaginięcia dwójki młodych ludzi - jednej sprzed lat, drugiej - bliższej aktualnym wydarzeniom.

Autor postanowił zaskoczyć czytelników, decydując się w pierwszej kolejności na stworzenie superprodukcji audio, przygotowanej przez Audiotekę i dostępnej wyłącznie dla jej użytkowników.

- Zdecydowałem się na współpracę z Audioteką, ponieważ byłem bardzo ciekawy nowej formy, którą sam nazywam filmem audio, regularnym spektaklem do słuchania. Ważne jest dla mnie również zaskakiwanie czytelnika - nie tylko warstwie fabularnej, ale również w samej formie. Literatura się zmienia, zmieniają się także środki przekazu, a ja pozostaję na nie otwarty. Obecnie każdą z moich książek można przesłuchać w formie tradycyjnego audiobooka, ale to pierwsza powieść, która ukaże się jako superprodukcja z udziałem zespołu aktorskiego - mówi Jędrzej Pasierski.

Głównym postaciom głosu użyczają Andrzej Chyra oraz Agnieszka Żulewska. Duet głównych aktorów jest doskonale znany zarówno słuchaczom jak i widzom. Agnieszkę Żulewską można było podziwiać na ekranie m.in. w filmach Chemia i Demon, a ostatnio w hitowym serialu Wielka Woda. Użytkownicy Audioteki mogli usłyszeć jej głos w superprodukcji Sierżant Cuff. Andrzej Chyra był gwiazdą tak słynnych filmów jak Wszyscy jesteśmy Chrystusami oraz Dług, a jego głos słyszymy w produkcjach Audioteki, takich jak Blade Runner czy Mistrz i Małgorzata.

W “Wodniku” usłyszymy również m.in.: Tomasza Schimscheinera, Urszulę Grabowską oraz Artura Dziurmana. Superprodukcję wyreżyserował Piotr Jaworski, a za muzykę odpowiada Marcin Gałażyn.

„Wodnik” będzie dostępny na stronie www oraz w aplikacji Audioteki od 30 listopada. Na platformie dostępne są również inne tytuły autora.

***

Jędrzej Pasierski - prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Autor thrillera W Imię Natury oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow: Dom bez klamek, Roztopy, Czerwony świt, Kłamczuch i Gniazdo. Za książkę Roztopy został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku. Za Czerwony świt otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku, a za Kłamczucha – wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Jest również laureatem drugiego wyróżnienia w konkursie Czarny Kapelusz organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda" za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow.

Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy - “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Źródło:

Materiał nadesłany