EN
16.02.2022, 12:09 Wersja do druku

Koszalin. Wkrótce premiera "Pinokia" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym

W BTD trwają próby do spektaklu dla dzieci „Pinokio" w reżyserii
Przemysława Jaszczaka. Premiera spektaklu odbędzie się 06 marca (niedziela) o godz. 16.

fot. mat. teatru

Historię drewnianego pajacyka, który w cudowny sposób ożywa, zna chyba każdy dorosły i dziecko na świecie. Tutaj Pinokio ledwo otwiera oczy i od razu gardzi tym, co widzi – niedostatkiem, biedą i ojcem, który choć bardzo się stara, nie potrafi nalać z pustego.

Zderzenie z rzeczywistością jest więc bolesne – Pinokio ma wieść życie dalekie od wymarzonego. Inny na każdym polu. Biedny, nieobyty, nie na czasie. Nie-człowiek, nie-chłopiec. Ktoś pomiędzy, nieprawdziwy. Młody gniewny. W pogoni za marzeniem o wolności, bogactwie i posiadaniu rzeczy materialnych porzuca ojca, szkołę i wszelkie zasady, myśląc, że tylko tak stanie się prawdziwym chłopcem.

Wpisana we współczesny kontekst krzepiąca historia o poszukiwaniu siebie i własnych granic, wolności i własnego dna. Bo Pinokio musi zaliczyć długą – jak chyba żadna inna postać literacka – serię porażek i spaść z wysoka, by się odbić i pogodzić się z życiem i z samym sobą – zrozumieć, co jest naprawdę ważne, poznać uzdrawiającą moc miłości i dowiedzieć się, co rzeczywiście znaczy być prawdziwym. Mieć czy być?

Źródło:

Materiał nadesłany