EN

14.05.2021, 12:31 Wersja do druku

Koszalin. Aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego - chorym dzieciom

Inne aktualności

„Pokochaj Świat!" - ta optymistyczna zachęta jest jednocześnie tytułem krążka z piosenkami z bajek i baśni Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Premiera albumu połączona będzie z akcją charytatywną.

Na płycie znalazły się m.in. „Dwie dusze", „Wirus rap!!!", „Pokonamy noc odwagą", „Bo kiedy jest kasa na koncie", „Markiza Jutuba de la Plejer", „Kto nie wierzy, niech uwierzy" czy tytułowa piosenka „Pokochaj Świat!". W sumie to 12 utworów oraz jeden bonus - wiersz Horacego Świńskiego. Śpiewali i recytowali aktorzy sceny BTD. Wydanie płyty to inicjatywa Stowarzyszenia „Aktorzy po godzinach". Muzykę do piosenek skomponował Maciej Osada-Sobczyński, a autorem tekstów jest Tomasz Ogonowski. Utwory pochodzą z pięciu spektakli BTD.

Cała inicjatywa ma wymiar charytatywny i przełoży się na realną pomoc chorym dzieciom. Partnerami projektu są miasto Koszalin, Politechnika Koszalińska, Miejska Energetyka Cieplna oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Stowarzyszenie „Aktorzy po godzinach" przekaże krążki koszalińskiej filii Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Aktorzy chorym dzieciom

Źródło:

Głos Koszaliński nr 110

Wątki tematyczne