EN
15.02.2022, 13:40 Wersja do druku

Kielce. W Teatrze Żeromskiego trwa 28. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę"

W najbliższy weekend 18-20 lutego (piątek-niedziela) gramy „Schwarzcharakterki" Martyny Wawrzyniak w reżyserii Remigiusza Brzyka - informuje Teatr im. S. Żeromskiego.

fot. Magda Hueckel

Kim jest schwarzcharakterka? Paskudną babą, wrednym dziewuszyskiem, wstrętnym charakterem? Bohaterką, która wymierza sprawiedliwość na własną rękę? Postacią morderczyni z pisma „Detektyw”, która nie wpisuje się w stereotyp empatycznej kobiecości? Pełną gniewu młodą dziewczyną, która przez całe dzieciństwo świadkowała przemocy domowej? A może starszą panią przemierzającą z dzikim zapałem przestrzenie miejskie taranując nogi przechodniów swoimi wypchanymi po brzegi torbami?

Spektakl Schwarzcharakterki to studium niepoprawnych politycznie postaw, fantazji i emocji, dla których niekiedy nie ma miejsca w rzeczywistości społecznej, gdzie rządzą schematy. Zachowań, wyobrażeń i afektów, które niespodziewanie domagają się udzielenia im głosu i podążania za ich gniewnym podszeptem, odkrywając przed nami wypierane z przestrzeni publicznej historie i doświadczenia.
 
Pokaz 18 lutego odbywa się w ramach zaległego 28. Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę", co oznacza, że można go obejrzeć bezpłatnie na podstawie darmowych wejściówek. Aby je otrzymać należy zadzwonić do Teatru w dniu pokazu spektaklu od godziny 12.00 pod numerami: 41 344 75 00 oraz 512 945 191.

Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa bilety. Na spektakle prezentowane w ramach plebiscytu obowiązuje limit zapełnienia widowni, w związku z czym osoby rezerwujące bilety proszone są o udzielenie informacji, czy posiadają certyfikat szczepienia, który będzie weryfikowany przy wejściu.

Pierwsza dzwoniąca osoba otrzyma podwójne zaproszenie na koncert finałowy.
 
Wybieramy najlepszych aktorkę, aktora i spektakl, i zachęcamy do głosowania!
 
GŁOSOWANIE

Głosy można oddawać na kuponach dostępnych w Teatrze w dniu prezentacji spektaklu (urna na głosy ustawiona będzie w tym dniu w foyer od godz. 18.00 do pół godziny po zakończeniu spektaklu).

Uwaga! Kupony nie będą dostępne w gazetach ani redakcjach kieleckich mediów.

Jedna osoba może oddać jeden głos.


KONCERT FINAŁOWY

3 lipca 2022 g. 19.00

Koncert Finałowy na zakończenie sezonu 2021/2022 będzie zwieńczeniem dwóch edycji plebiscytu. Wtedy też poznamy laureatów z dwóch sezonów 2019/2020 oraz 2021/2022.

Źródło:

Materiał nadesłany