EN

17.09.2020, 08:15 Wersja do druku

Kielce. „Umrzeć ze śmiechu” Teatru TeTaTeT po raz pierwszy w KCK

Teatr TeTaTeT rozpoczął nowy sezon teatralny 2020/2021.

W miniony weekend odbyły się pierwsze spektakle „PRAWDY” Floriana Zellera w reżyserii Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego.

Z kolei w ten weekend na deski Teatru TeTaTeT powraca hitowa komedia pt.: „UMRZEĆ ZE ŚMIECHU” Paula Elliota w reżyserii Mirosława Bielińskiego. Spektakl ten miał swoją premierę w Kieleckim Centrum Biznesu w 2018 roku na inauguracje TeTaTeT.

W najbliższą sobotę zostanie wystawiony po raz pierwszy w nowej siedzibie Teatru, czyli na MAŁEJ SCENIE Kieleckiego Centrum Kultury. Trwają intensywne próby do spektaklu w nowej przestrzeni, gdyż w przedstawieniu zmienia się też obsada.

Reżyser Mirosław Bieliński zaproponował rolę Leny znanej kieleckiej aktorce - Małgorzacie Oracz (Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”), natomiast w roli Bobby’ego wystąpi aktor młodego pokolenia, kielczanin - Paweł Janyst. Aktor będzie grał zamiennie z Adrianem Wajdą.

W pozostałych rolach wystąpi Teresa Bielińska, Ewa Pająk oraz Magdalena Daniel.

Spektakl ten opowiada historię czterech szalonych przyjaciółek, które muszą zmierzyć się z odejściem jednej z nich. Spektakl mimo to zachowuje komediowy charakter.

Jak zapowiada Mirosław Bieliński - Umrzeć ze śmiechu to potężna dawka dobrego humoru, nieoczekiwane zwroty akcji, błyskotliwe i pełne dowcipu dialogi oraz fantastyczna obsada.  Przezabawna sztuka, której wiodącym tematem jest przyjaźń czterech nietuzinkowych kobiet. Przyjaźń, której nawet śmierć nie jest w stanie zakończyć! Trzy damy, postanawiają urządzić "pożegnalny wieczór" swojej przyjaciółce MARY. "Wypożyczają" w sposób mało legalny prochy z domu pogrzebowego i rozpoczyna się impreza, po której nic już nie będzie takie samo.

Spektakl zostanie zagrany w sobotę 19 września o godz. 19:00 oraz w niedzielę 20 września o godz. 16:00.

Bilety w sprzedaży online na www.teatrtetatet.pl, www.kupbilecik.pl, w kasie KCK oraz rezerwacja pod numerem telefonu 532-219-376, oraz stacjonarnie na godzinę przed spektaklem;

Bilety w cenie 55 zł normalny, 35 zł ulgowy.

Źródło:

Materiał nadesłany