EN

3.09.2020, 11:08 Wersja do druku

Kielce. Teatr TeTaTeT zaprosił do współpracy nowych aktorów

Teatr TeTaTeT zaprosił do współpracy nowych aktorów. Ostatnio do obsady spektaklu "Prawda" dołączyła znana aktorka Magdalena Wójcik. Pierwsze spektakle z aktorką zaprezentowane zostaną 12 i 13 września w Kieleckim Centrum Kultury.

Oprócz Wójcik, Teatr zaproponował współpracę kolejnym aktorom. Do obsady spektaklu "Umrzeć ze śmiechu" dołączy Małgorzata Oracz, która wcieli się w rolę fryzjerki Leny i zastąpi tym samym w tej roli Beatę Pszeniczną.

Małgorzata Oracz na stałe związana jest z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Z kolei do roli Bobby’ego Grayson’a przygotowuje się Paweł Janyst, zdolny aktor młodego pokolenia, pochodzący z Kielc. Paweł Janyst zastąpi w tej roli Andrzeja Platę i będzie grywał na zmianę z Adrianem Wajdą. W pozostałych rolach wystąpią Ewa Pająk, Teresa Bielińska oraz Magdalena Daniel.

"Umrzeć ze śmiechu" w reżyserii Mirosława Bielińskiego to przezabawna komedia, pełna błyskotliwych dialogów, inteligentnego humoru oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Spektakl komediowy zmuszający do głębszych refleksji nad życiem. Znakomita obsada znanych kieleckich aktorów.

Głównym tematem jest przyjaźń czterech nietuzinkowych kobiet. Przyjaźń, której nawet śmierć nie jest w stanie zakończyć! "Jeśli przez ostatnie trzydzieści lat życia, największą przyjemnością czterech pań, była cotygodniowa, wieczorna gra w karty, fakt śmierci jednej z nich może być katastrofą. Jednak nie dla CONNIE, MILLIE i LENY. Te trzy damy z Południa, postanawiają urządzić "pożegnalny wieczór" swojej przyjaciółce MARY. "Wypożyczają" w sposób mało legalny prochy z domu pogrzebowego i rozpoczyna się impreza, po której nic już nie będzie takie samo.”

Pierwsze spektakle z nową obsadą już 19 września (sobota) o godz. 19:00 oraz 20 września (niedziela) o godz. 16:00. Spektakl prezentowany jest w Teatrze TeTaTeT - na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na www.teatrtetatet.pl oraz w kasie Kieleckiego Centrum Kultury. Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 696 993 986.

Na spektakl może wejść tylko 50 % publiczności zajmując co drugie miejsce. Podczas spektaklu publiczność zobowiązana jest przestrzegać obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do budynku Kieleckiego Centrum Kultury. Przy wejściu do budynku mierzona będzie także temperatura ciała. Publiczność proszona będzie także o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Wszystko te procedury mają na celu zachowanie wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa.

***

Małgorzata Oracz aktorka stale związana z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Zagrała w ponad 50 premierach około 70 ról. Wojewódzki konsultant teatralny, choreograf (Czerwony Kapturek - Teatr Bielsko Biała ); Praca charytatywna związana z akcjami zdrowotnymi: rak piersi, prostaty itp. Modelka i Członkini Klubu Modnych Babeczek; Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. Juror w konkursach recytatorskich itp. W 2005 roku odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
2010 Złoty Krzyż Zasługi; 2008 Złoty Kapelusz przyznany przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego i Filantropów;  Udział w czytaniach w antykwariacie Metzgera w Kielcach.
---
Paweł Janyst - Paweł Janyst (1992 r.) - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Wystąpił w spektaklu dyplomowym "Believe me you fool" w reżyserii Cezarego Studniaka. Często współpracuje  z reżyserem Pawłem Passinim występując na scenach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej ("Dybbuk"), Teatru Ludowego w Krakowie ("Mistrz i Małgorzata") czy Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie ("Hindełe").
Ponadto warto wymienić jego udział w produkcjach filmowych i telewizyjnych: „Kamienie na szaniec”, "Czas Honoru", "Korona Królów" czy "Ukryta gra".

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne