07.03.2016 Wersja do druku

Kielce. Teatr Kubuś w 24 Tygodniu Kultury Języka

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach włącza się w obchody XXIV Tygodnia Kultury Języka organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W tym roku motywem przewodnim Tygodnia jest jeden z priorytetów Ministra Edukacji Narodowej pn. Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo.

Teatr Kubuś proponuje swoim Widzom bogaty program ciekawych spotkań z językiem polskim, które poprzez zabawę i kontakt z kulturą "wysoką" dostarczają konkretnej wiedzy, rozwijają umiejętności w obszarach pisania, mówienia, słuchania, wyrażania własnych emocji i opinii. W ramach XXIV Tygodnia Kultury Języka zapraszamy na spektakle familijne prezentujące baśnie pochodzące z innych krajów, ale napisane na nowo piękną, dowcipną polszczyzną: "O Rybaku i Złotej Rybce" oraz "W butach. Kot w butach" (na zdjęciu), a także warsztaty: dykcyjne, bajkotwórcze, ruchowe i muzyczne, które po spektaklach poprowadzą aktorzy teatru Kubuś.   SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: 8 marca godz. 9.00 - spektakl "W butach. Kot w butach" + bezpłatne warsztaty ruchowe "Mimo Słowa", prowadzenie: Andrzej Kuba Sielski godz. 9.15 - spektakl "O Rybaku i Złotej Rybce" - Mała Scena + bezpłatne warsztaty dykcyjne "Chrząszcz brzmi w trzcinie", prowadzenie: Agata Sobota godz. 11.00 - spek

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Materiał własny

Materiał nadesłany

Data:

07.03.2016

Tematy w toku