27.01.2021, 16:09 Wersja do druku

Kielce. Premiera „Planety Einsteina” w Teatrze Kubuś

W oczekiwaniu na otwarcie teatrów dla publiczności, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na PREMIERĘ ONLINE przedstawienia „Planeta Einsteina”, która odbędzie się 30 stycznia o godz. 17.00 (link do bezpłatnego obejrzenia spektaklu zostanie zamieszczony na stronie www.teatrkubus.pl oraz na profilu facebookowym teatru).

fot. Bartek Warzecha

Główny bohater przedstawienia – Einstein, bo tak nazywają Jaśka – ma osiem lat i rodziców fizyków. Rodzice właśnie odkryli życie pozaziemskie i cała rodzina ma się przeprowadzić na nową planetę. Wszyscy się cieszą, poza Einsteinem. Chłopiec boi się nowych doświadczeń, nowej szkoły i nowych kolegów. Przeprowadzka jest jednak postanowiona. Einstein ląduje tam, gdzie nigdy wcześniej nie był. Poznaje chłopców, których nigdy wcześniej nie znał, a także niezwykłego przyjaciela, który próbuje mu pomóc w akceptacji zmian. Czy chłopcu uda się polubić nową – kosmiczną rzeczywistość? Czy będzie tam szczęśliwy?

Planeta Einsteina kryje wiele nieziemskich niespodzianek i odpowie na sporo ziemskich problemów. Niezapomnianą, międzygalaktyczną podróż zapewni widzom bogactwo teatralnych form - abstrakcyjne lalki, gra świateł, obrazów i dźwięków.

Przedstawienie powstało w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu, gdzie miało już swoją premierę w październiku 2020 roku. Zespół twórców, który przygotował spektakl, jest kieleckiej publiczności dobrze znany, bo już kilka razy z „Kubusiem” współpracował.

Sztukę napisała uznana dramatopisarka Elżbieta Chowaniec (autorka słuchowiska o Stefanie Karskim „Nasz Teatr” oraz współautorka Kubusiowych spektakli „Pod adresem marzeń” i „Dziadki, dziatki”). Reżyserem jest Robert Drobniuch (były dyrektor teatru „Kubuś”, a obecnie dyrektor Teatru Guliwer        w Warszawie). Scenografię zaprojektowała Katarzyna Proniewska-Mazurek (autorka scenografii do czterech Kubusiowych przedstawień: „Robale”, „Akademia Pani Beksy”’ „Gniazdo” i „Trala Tralalińscy”, a także członek jury we wszystkich edycjach konkursu ANIMATUS). Muzykę skomponował Jerzy Bielski (znany z kompozycji do „The Monstrum Band” i „Trala Tralalińskich”).     Z kieleckim teatrem lalkowym wielokrotnie też współpracowali: odpowiedzialny za projekcje - Przemysław Żmiejko oraz za reżyserię świateł - Prot Jarnuszkiewicz.
***
„Planeta Einsteina”
tekst – Elżbieta Chowaniec
reżyseria – Robert Drobniuch
scenografia – Katarzyna Proniewska-Mazurek
muzyka - Jerzy Bielski
projekcje - Przemysław Żmiejko
reżyseria światła - Prot Jarnuszkiewicz

obsada:
Einstein - Anna Domalewska
Mama - Jolanta Kęćko
Tata - Michał Olszewski
Lolo - Błażej Twarowski
Dudzik - Rafał Iwański
Albert Einstein - Zdzisław Reczyński

Spektakl dla widzów od lat 7.
Koprodukcja Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach i Teatru Animacji w Poznaniu.

PREMIERA ONLINE – 30 stycznia 2021, godz. 17.00
Link do bezpłatnego obejrzenia spektaklu zostanie zamieszczony na stronie www.teatrkubus.pl oraz na profilu facebookowym teatru.


fot. Bartek Warzecha

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne