EN
27.11.2021, 09:30 Wersja do druku

Kielce. Konflikt wokół rozbudowy Teatru Żeromskiego

Inne aktualności

Właściciele kamienicy zaspawali drogę budowlańcom, którzy wjechali na teren kupiony przez Teatr im. Stefana Żeromskiego w centrum Kielc. Twierdzą, że to włamanie, a w tle jest konflikt o kształt wartej kilkadziesiąt milionów złotych inwestycji. Auto udało się uwolnić po ok. 8 godzinach.

Kilka dni temu Michał Kotański, dyrektor Teatru im. Żeromskiego, poinformował, że za ok. 4 mln zł udało się odkupić kamienicę przy ul. Sienkiewicza 32A. Zapowiedział, że zostanie ona rozebrana, a na jej miejscu powstanie powiększona scena z zapleczem. W efekcie ma powstać "jeden z najnowocześniejszych technicznie teatrów w Polsce". Przyznał jednak, że warunki i forma rozbudowy "zależą od rozmów z sąsiadami".

Budowlańcy przejechali przez prywatny parking. Droga zaspawana

W piątek rano okazało się, że do porozumienia z sąsiadami, właścicielami kamienicy i parkingu, jest bardzo daleko. Budowlańcy, by na terenie teatru wywiercić otwory do monitorowania poziomu wód gruntowych, przejechali kilka metrów przez podwórko obok i zdemontowali jedno z przęseł płotu. Wówczas pojawili się sąsiedzi.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Konflikt wokół rozbudowy Teatru Żeromskiego w Kielcach. Droga zaspawana, zablokowany wyjazd [AKTUALIZACJA]

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kielce online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.