05.03.2021, 08:16 Wersja do druku

Kielce. Argentyński wieczór w Filharmonii Świętokrzyskiej. Zostały ostatnie bilety

Utwory argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli zabrzmią w piątek 5 marca w Filharmonii Świętokrzyskiej. Warto się pospieszyć z kupnem biletów, bo zostały ostatnie wolne miejsca.

fot. mat. organizatora"Niepowtarzalne tango argentyńskie. Nie do tańczenia, lecz do słuchania, bo tu największe znaczenie ma muzyka. Plus podskórne emocje, nierzadko szaleństwo uczuć wyrażane językiem tanga, zamierające najczęściej w smutku i melancholii, sen osadzony w boskim Buenos Aires" - zapraszają organizatorzy na koncert "Piazzolla na Dzień Kobiet".

Tego wieczoru solistami będą flecistka Jadwiga Kotnowska oraz perkusista Sławomir Berny. Kotnowska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie, laureatką czołowych nagród renomowanych międzynarodowych konkursów muzycznych. Z kolei Berny to muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua. Współpracował z teatrami krakowskimi, a także z Filharmonią Krakowską.

Orkiestrę symfoniczną poprowadzi Krzysztof Jakub Kozakiewicz. Melomanom w Kielcach jest dobrze znany. Przed pięcioma laty był bowiem dyrygentem rezydentem Filharmonii Świętokrzyskiej.

Początek w piątek 5 marca o godz. 19. Bilety 25 i 30 zł.

Tytuł oryginalny

Argentyński wieczór w Filharmonii Świętokrzyskiej. Zostały ostatnie bilety

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kielce online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Piotr Rozpara