EN

9.06.2023, 12:03 Wersja do druku

Kielce. 31. Plebiscyt „O Dziką Różę” rusza w Teatrze Żeromskiego 13 czerwca

Już w przyszłym tygodniu w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna się 31. Plebiscyt „O Dziką Różę”. Od 13 do 20 czerwca zobaczymy wszystkie tegoroczne premiery teatralne.

fot. Wiktor Malinowski/mat. teatru

Publiczność wybierze najlepszego aktora, aktorkę i najlepszą sztukę. Głosujący, posiadający bilety (jeden kosztuje 5 złotych) wezmą udział w loterii pieniężnej, a to nie jedyna zmiana w regulaminie plebiscytu. Bilety na spektakle będzie można kupować w godzinach od 12 do 19 w dniu ich wystawiania. Jedna osoba może jednorazowo kupić maksymalnie dwa. Warto przyjść wcześnie, bo każdego dnia plebiscytu pierwsza osoba z kolejki otrzyma podwójne zaproszenie na wielki finał - koncert, który odbędzie się w środę, 21 czerwca.

Głosować na aktorów i spektakl można na trzy sposoby: na facebooku teatru, stronie internetowej lub bezpośrednio w teatrze.

W ramach plebiscytu przeprowadzona będzie loteria z główną nagrodą 12 300 zł, którą funduje firma Anna-Bud, rozlosowane zostaną także dwie nagrody pocieszenia. By wziąć udział w loterii, należy kupić bilet, do którego przyczepiony będzie kupon do głosowania.  Wypełniony trzeba wrzucić do urny wystawionej w budynku teatru przed i po spektaklach.

Swojego ulubieńca wybierać będą także czytelnicy „Echa Dnia" - głosowanie odbędzie się w dniach 13 - 16 czerwca na portalu echodnia.eu do godziny 12. nagroda zostanie wręczona 21 czerwca w trakcie gali finałowej, wtedy też zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu.

Gwiazdą koncertu finałowego będzie Kasia Lins - wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2020 roku wydała bardzo dobrze przyjęty album „Moja wina", czyli zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. Po trzech latach powraca z nowym materiałem i, mimo że pozostaje wierna muzycznej stylistyce, za którą pokochali ją zarówno fani jak i środowisko muzyczne, to wyraźnie da się też odczuć, że to nowy etap na jej muzycznej drodze.
W ramach koncertu finałowego, oprócz dotychczasowego repertuaru, zespół Kasi Lins zaprezentuje przedpremierowo nowe piosenki z nadchodzącego 3 studyjnego wydawnictwa artystki, którego premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

Spektakle, które zobaczymy podczas 31. Plebiscytu Dzikiej Róży (wszystkie o godzinie 19). Oto program:

Wtorek, 13 czerwca -„Miarka za miarkę" Williama Szekspira, reżyseria Dan Jemmett,
Środa, 14 czerwca - „FESTe-FAN" - inicjatywa aktorska: Dagny Dywickiej, Eweliny Gronowskiej, Mateusza Bernacika, Bartłomieja Cabaja, Wojciecha Niemczyka i Andrzeja Platy,
Czwartek, 15 czerwca - „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" - tekst i reżyseria Mateusz Pakuła,
Sobota 17 czerwca - „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kolorado" Ishbel Szatrawskiej, reżyseria Łukasz Kos,
Niedziela, 18 czerwca - „Frankenstein" Mary Shelley, w adaptacji Huberta Sulimy, reżyseria: Jędrzej Piaskowski,
Poniedziałek, 16 czerwca - „Wolne ciała" - koncept i choreografia Marta Ziółek,
Wtorek, 20 czerwca - „Uciekła mi przepióreczka" Stefana Żeromskiego, scenariusz według konceptu Krystyny Duniec i Pawła Sablika, reżyseria Michał Kotański,
Środa, 21 czerwca - Koncert finałowy.

Tytuł oryginalny

We wtorek w Teatrze Żeromskiego rusza 31. Plebiscyt „O Dziką Różę"

Źródło:

„Echo Dnia” nr 132

Autor:

Lidia Cichocka

Data publikacji oryginału:

09.06.2023