24.04.2013 Wersja do druku

Katowice-Zabrze. Rusza kierunek Aktorstwo w WST

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach jest nowoczesną uczelnią, wychodzącą naprzeciw zmianom zachodzącym we współczesnym świecie.
Idąc z duchem czasu i odpowiadając na oczekiwania kandydatów, systematycznie wzbogaca swoją ofertę studiów. W roku akademickim 2013/2014 na wydziale Dziennikarstwa, Aktorstwa i Reżyserii uruchomiony zostanie nowy kierunek Aktorstwo.

Aktorstwo jest zawodem dla osób odważnych, śmiałych i pewnych siebie, które lubią występować przed innymi. Kierunek ten daje możliwość rozwinięcia talentów: tanecznego, wokalnego i wielu innych. W zawodzie aktora przydadzą się umiejętności wrodzone takie jak pamięć sytuacyjna i emocjonalna. Studia magisterskie na kierunku Aktorstwo będą trwały 4,5 roku (9 semestrów). Absolwent po ukończeniu studiów i pozytywnym zaliczeniu egzaminu magisterskiego otrzyma tytuł magistra sztuki. Studia przygotowywują młodych ludzi do pracy w zawodzie aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego. Studenci w czasie nauki opanują nowoczesne techniki aktorskie oraz zdobędą wszechstronną wiedzę na temat współczesnej kultury mediów. Student zostanie przygotowany również do prowadzenia szeroko rozumianej działalności estradowej, organizowania różnych projektów artystycznych, a także programów edukacyjnych. Oprócz wiedzy ogólnej, pozna podstawowe zagadnienia z h

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Materiał własny

Materiał nadesłany

Data:

24.04.2013