EN

22.09.2022, 09:27 Wersja do druku

Katowice. Warsztaty dla pedagogów w Teatrze ,,Ateneum”

Śląski Teatr Lalki i Aktora ,,Ateneum” w Katowicach już po raz trzeci zaprasza do udziału w projekcie „EduAkcja – Teatr integruje”.

fot. mat. teatru

W trakcie tego przedsięwzięcia nauczyciele, pedagodzy i animatorzy kultury wezmą udział w bezpłatnych warsztatach zainspirowanych spektaklami z repertuaru sceny. Przedstawienie teatralne (tak jak każdy inny tekst kultury) może stać się pretekstem do podjęcia z dziećmi i młodzieżą twórczych poszukiwań. Podczas spotkań zaprezentujemy kilka pomysłów na to, jak zaprojektować kreatywne zajęcia towarzyszące wizycie w teatrze. Warsztaty do każdego ze spektakli będą prowadzone w taki sposób, żeby przybliżać zarówno tematykę, jak i formę przedstawienia. Osoby zainteresowane mogą zapisać się na cały cykl lub zapisać się na wybrane „bloki”. W programie zajęć będzie m.in. interpretacja tekstu, warsztat pedagogiczno-teatralny, sensoryczny, opowiadania historii, plastyka, a także warsztaty na życzenie, podczas których uczestnicy pogłębią wiedzę dotyczącą zabaw integracyjnych oraz podstaw teatru amatorskiego. Zajęcia prowadzą aktorzy Teatru Ateneum m.in. Katarzyna Prudło i Grzegorz Eckert, artyści współtworzący repertuar sceny – m.in. Katarzyna Jackowska-Enemuo (opowiadaczka historii, autorka książki pt. „Tkaczka chmur”) i Małgorzata Tarasiewicz -Wosik (scenorafka), a także  doświadczone pedagożki teatru i animatorki kultury m.in. Magdalena Szpak i Aleksandra Drzazga związane z „Teatroteką Szkolną”.  To doskonała okazja na zdobycie cennych kwalifikacji, zdobycie nowych doświadczeń i poszerzenie zawodowych horyzontów. Ważnym elementem warsztatów będzie integracja grupy i zachęcenie uczestników do współpracy i dzielenie się doświadczeniami.

Działania będą trwały od września do grudnia 2022 roku.

Dodatkowe informacje wraz terminarzem można znaleźć na stronie Teatru ,,Ateneum”: https://ateneumteatr.pl/warsztaty-dla-nauczycieli-i-animatorow-kultury-2/

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne