EN

11.06.2021, 08:40 Wersja do druku

Katowice. Teatr Ateneum na festiwalach

Pomału zbliżają się wakacje, ale również czas festiwali, które powracają po odwołanych w ubiegłym roku edycjach. Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum przyjął zaproszenia do udziału w kilku z nich.

fot. Tomasz Zakrzewski

Nagrodzona dwiema Złotymi Maskami inscenizacja „Łyska z pokładu Idy” Gustawa Morcinka w reżyserii Konrada Dworakowskiego zaproszona została do Łomży na 34 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, gdzie zostanie zaprezentowana w sobotę 12 czerwca na scenie gospodarzy.

Swoją najnowszą realizację, „Wielkie gorące szybkie puff” wg książki Bogusia Janiszewskiego w reżyserii Pawła Chomczyka, którą można było oglądać dotąd tylko w wersji online, zespół Ateneum pokaże podczas trzech wydarzeń: 17 czerwca w ramach 11 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada w Rzeszowie, 7 lipca na X Międzynarodowym Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi oraz – już w nowym sezonie – 9 października na Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA w Łodzi.

Katowickich lalkarzy czeka także wyjazd do Krakowa, gdzie 2 lipca na Festiwalu Teatrów dla Dzieci zagrają „Calineczkę” Marty Guśniowskiej w reżyserii Katarzyny Kawalec, natomiast 4 lipca wystąpią przed widownią 23 Letniego Ogrodu Teatralnego z „Kopciuszkiem” Jonasza Pinoka w reżyserii zespołu pod kierunkiem Beaty Zawiślak.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne