17.08.2012 Wersja do druku

Katowice. Scena w Malarni wciąż gra

Nowa, otwarta zaledwie kilka miesięcy temu, scena Teatru Śląskiego, czyli Scena w Malarni, nie stoi pusta w czasie wakacji.
Również w sierpniowe czwartki oraz weekendy odbywają się tutaj ciekawe spektakle, wystawiane przez niezależne katowickie i śląskie sceny.

Co też ważne - scena ma klimatyzację i... bar! W sobotę o godz. 19.00 będzie okazja obejrzeć "Projekt: 3 Siostry" - spektakl autorski Agnieszki Bednarz, Pauliny Jóźwickiej i Kasi Kostrzewy przy współpracy z Wydziałem Teatru Tańca PWST w Bytomiu. Za to w czwartek, 23 sierpnia o godz. 19.00 Teatr Bez Sceny z Katowic wystawi głośną tragikomedię chorzowskiego dramaturga (twórcy m.in. "Miłości w Koenigshutte"), Ingmara Villqista - "Oskar i Ruth" [na zdjęciu], czyli historię tragikomicznych dziejów pewnej pary małżeńskiej. W spektaklu grają Andrzej Dopierała (twórca Teatru Bez Sceny) oraz Anna Kadulska, aktorka Teatru Śląskiego. *** LATO W MALARNI Katowice, Teatr Śląski, Scena w Malarni, www.teatrslaski.art.pl Sobota 18.08, godz. 19.00; Czwartek, 23.08, godz. 19.00, bilety 10 zł 1

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W lecie teatr też gra

Źródło:

Materiał nadesłany

Polska Dziennik Zachodni nr 191

Autor:

KAP

Data:

17.08.2012

Wątki tematyczne