EN

14.05.2021, 13:01 Wersja do druku

Katowice. Premiera dyplomowego „IV Przykazania" Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego

Szkoła Aktorska Teatru Śląskiego zaprasza 18 czerwca na prapremierę „IV Przykazania" - spektaklu dyplomowego studentów III roku.

fot. mat. organizatora

Jakie zagadki skrywa przed nami ludzka psychika? Do czego jesteśmy zdolni się posunąć? Jak dzieciństwo i relacje z naszymi rodzicami, bliskimi budują nas samych? Kto tak naprawdę jest ofiarą zbrodni?

Spektakl dyplomowy studentów III roku Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego „IV Przykazanie”, to opowieść nie tylko o ludzkiej psychice i próbach, na które jest wystawiana, to przede wszystkim opowieść o ludziach, którzy ze względu na własne ograniczenia i poczucie bezsilności zdecydowali się posunąć do najstraszniejszej zbrodni jaką jest morderstwo własnych rodziców. Czy istnieje racjonalny powód takiego przestępstwa? Czy da się je wytłumaczyć, usprawiedliwić, obronić? Dziewięcioro wspaniałych studentów i absolwentów przeniesie Państwa w zupełnie nową rzeczywistość, w której nic nie jest takie, jakie być powinno. Pięć prawdziwych historii. Pięć niepotrzebnych śmierci. Pięć rozbitych rodzin.

REALIZATORZY
Katarzyna Błaszczyńska scenariusz
Agnieszka Radzikowska reżyseria
Natalia Dinges choreografia
Aneta Marszałek, Iga Płachta scenografia i kostiumy
Anna Bratek muzyka
Oliwia Spisak asystentka reżysera
Bartłomiej Sowa mistrz oświetlenia
Jakub Domin akustyk

Źródło:

Materiał nadesłany