17.06.2009 Wersja do druku

Katowice. Od jutra Międzynarodowy Festiwal Teatrów A PART

Międzynarodowy Festiwal Teatrów A PART to dobra marka, licząca się w środowisku artystów i miłośników teatru alternatywnego nie tylko w Polsce.
Spotkają się oni w Katowicach już po raz piętnasty, w dniach 18-22 czerwca, choć organizowanie przeglądu jest coraz trudniejsze.

Jakiś czas temu rozpadł się Teatr Cogitatur, który był nie tylko współorganizatorem festiwalu, ale dysponował także profesjonalną sceną, gdzie prezentowane były najciekawsze spektakle kameralne nurtu offowego. Ideę festiwalu kontynuuje teraz jego pomysłodawca - Marcin Herich, który założył jednocześnie Teatr A PART. Rzecz w tym, że wystawianie spektakli na nieistniejącej scenie jest zwyczajnie niemożliwe. A Teatr A PART własnej sceny nie posiada. Co więcej, w Katowicach w ogóle nie ma stałej sceny impresaryjnej z prawdziwego zdarzenia; można ją tylko wynająć (i płacić). Tymczasem teatr eksperymentalny nieomal z definicji potrzebuje przestrzeni nietypowej, bardzo mobilnej, ale jednocześnie dobrze wyposażonej technicznie, sporo efektów osiąga bowiem przy pomocy gry świateł, ruchomych dekoracji i skomplikowanej ścieżki dźwiękowej - Na szczęście - mówi Marcin Herich - termin teatr alternatywny jest pojemny i tak wiele ma odmian, że repert

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W Katowicach odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Teatrów A PART

Źródło:

Materiał nadesłany

Polska Dziennik Zachodni nr 140

Autor:

Henryka Wach-Malicka

Data:

17.06.2009

Festiwale