EN
10.11.2021, 10:48 Wersja do druku

Katowice. "Facet na telefon" w próbach w Teatrze Żelaznym

Przed nami premiera  Teatru Żelaznego.  Co tym wziął na warsztat reżyser Piotr Wiśniewski? "Facet na telefon" to opowieść z pozoru lekka i zabawna, jednak przepełniona wieloma trudnymi pytaniami. Od 17 grudnia będziemy mogli oglądać światową prapremierę sztuki "Call a boy" autorstwa Mileny Preradovic  - genialnej obserwatorki ludzkich zachowań.

fot. mat. teatru

Dziś relacje, w tym te nieco bardziej romantyczne, rodzą się i umierają bardzo szybko - wystarczy mieć ze sobą telefon. Takiej postawy trzyma się Caro - kobieta nowoczesna, przebojowa, trzeźwo patrząca na życie. Zajmuje się wzornictwem przemysłowym i jest niezależna pod każdym względem. Neguje wszelkie obyczajowe stereotypy, a mężczyzn traktuje instrumentalnie. Jest pozbawiona złudzeń co do małżeńskiego szczęścia, woli więc przeżywać krótkie przygody.

Jej przeciwieństwem jest romantyczka Sonia - z zawodu florystyka, typ marzycielki, pragnącej przede wszystkim wyjść za mąż, mieć dzieci i wieść ustabilizowane życie u boku ukochanego mężczyzny.

Kobiety łączy wspólne mieszkanie, a co najważniejsze przyjaźń. Już ta relacja stanowiłaby dobrą podstawę do napisania sztuki, ich losy skomplikują się jednak nieco bardziej...

Sonia właśnie zakochała się w bankowcu o imieniu Thomas, na temat którego kobieta snuje już małżeńskie plany. Caro, aby zademonstrować swoje poglądy, postanawia zamówić tytułowego "Faceta na telefon" i tym samym przekonać przyjaciółkę do swoich racji. Wieczór, który miał być czasem romantycznych uniesień, zamienia się jednak w wielką awanturę. A co z niej wyniknie? Czy pomimo przeciwności, bohaterowie staną przed ślubnym kobiercem?

Autor: Milena Preradovic
Tłumacz: Hanna Odziemkowska
Reżyseria: Piotr Wiśniewski
Muzyka: Daniel Cebula-Orynicz
Występują:
Caro - Magdalena Bocianowska
Sonia - Weronika Wronka
Matka - Małgorzata Krzysica/Anna Wesołowska
Thomas - Dawid Kobiela
Szczegóły:
www.teatrzelazny.pl

Źródło:

Materiał nadesłany