EN

9.06.2021, 18:45 Wersja do druku

Katowice. Czerwcowe Przestrzenie Sztuki w Mieście Ogrodów

W czerwcu w Katowicach Mieście Ogrodów w ramach Przestrzeni Sztuki odbędą się zajęcia i warsztaty taneczne.

Zajęcia "Więcej lat to więcej życia!":

fot. mat. organizatora

OPIS ZAJĘĆ
Przestrzenie Sztuki Katowice zapraszają na zajęcia taneczne dedykowane osobom po 50. roku życia, którzy chcą pielęgnować w sobie młodość i zdrowie. Uczestnicy odbędą taneczną i muzyczną podróż po różnych częściach świata, sięgniemy do utworów z naszych wspomnień oraz poznany zupełnie nowe. Zapraszamy do tańca oraz inspirujących rozmów.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Pierwsze zajęcia będą pilotażowe. Opowiemy o warsztatach i pokażemy, jak będą wyglądać, żeby mogli się Państwo przekonać, że warto w nich brać udział!

TERMIN
Warsztaty będą odbywać się regularnie do końca 2021 w środy o godzinie 10:00.
W odpowiedzi na potrzeby zakomunikowane w zeszłym roku, przewidujemy możliwość dodatkowych zajęć w godzinach popołudniowych.

MIEJSCE WARSZTATÓW
Przestrzenie Sztuki – Taniec
Katowice Miasto Ogrodów (Pl. Sejmu Śląskiego 2)

KOSZT
Udział w zajęciach kosztuje 10 zł (lub 30 zł miesięcznie)

KONTAKT
[email protected]

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://miasto-ogrodow.eu/strona/warsztatytaneczne_ps/mid/382

Warsztaty z metody Feldenkraisa:

mat. organizatora

OPIS ZAJĘĆ

Metoda Feldenkraisa zainspirowana jest ruchem naturalnym i sztukami walki, oparta na neurobiologii i nauce o procesach uczenia się. Poprzez łagodne ruchy z uwagą rozwija świadomość siebie i koordynację, zmienia nawyki ruchowe, wzmacnia sprawność, poprawia oddech i równowagę, pozwala poruszać się efektywniej i z mniejszym wysiłkiem. Rozluźnia mięśnie i przywraca ich sprężystość. Przekłada się to na spokój i opanowanie, większą skuteczność w działaniu oraz witalność i chęć do życia. Jest odpowiednią metodą dla każdego, kto chce się nieustannie uczyć i lepiej poruszać bez względu na wiek i aktualną kondycję fizyczną.

Zajęcia prowadzone są bez naśladowania, porównywania się i oceniania. Każdy robi lekcje ruchowe z uwagą na siebie, na to, co czuje i na to, jak znaleźć dla siebie najlepszy ruch w danej sytuacji.

Metoda została opracowana przez Moshe Feldenkraisa, doktora fizyki i judokę, który najpierw sobie, a następnie innym pomagał po kontuzjach, wypadkach i traumach.

Zajęcia są dla zwykłych osób, które chcą poruszać się lepiej (np. z mniejszym bólem) w codziennych sytuacjach, a także dla sportowców, aktorów, fizjoterapeutów i wszystkich tych, którzy zawodowo bądź hobbystycznie pracują ciałem i z ciałem.

Warsztaty składają się z praktycznych lekcji, które poprzedzielane są przerwami, jest też czas na pytania. Wszystkie lekcje będzie potem można wykonywać samodzielnie w domu. Na warsztaty proszę przynieść wygodny strój. Praktykujemy bez obuwia.

PROWADZĄCY

Paweł Wójtowicz
Certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa. Zajmuje się nią od 10 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Od 2013 roku prowadzi warsztaty w całej Polsce i zagranicą. Ponadto pracuje tą metodą indywidualnie z dziećmi z porażeniem mózgowym w Ukrainie i Kazachstanie.


MIEJSCE WARSZTATÓW
Przestrzenie Sztuki – Taniec
Katowice Miasto Ogrodów (Pl. Sejmu Śląskiego 2), Sala Koncertowa


TERMIN
21-25 czerwca 2021 roku, codziennie godz. 10:00–13:00

Paweł Wójtowicz poprowadzi codziennie serię trzech praktycznych lekcji przedzielonych przerwami. Każda lekcja będzie inna – zachęcamy zarówno do uczestnictwa w pojedynczym spotkaniu, jak i w całej serii zajęciowej.

BILETY
Pojedyncze zajęcia 10 zł
Set 3 zajęć dziennie: 25 zł
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/58891/Katowice/Warsztaty+Feldenkraisa/

WIĘCEJ INFORMACJI
http://miasto-ogrodow.eu/strona/warsztaty_feldenkrais/mid/452

KONTAKT
[email protected]

Zajęcia z tańca współczesnego z elementami flamenco:

fot. mat. organizatora

OPIS ZAJĘĆ
Zajęcia mają na celu zaznajomienie uczestników z podstawami techniki tańca flamenco oraz możliwościami przeniesienia jej na ruch tańca współczesnego. Podczas zajęć wykorzystujemy muzykalność wpisaną w taniec flamenco, a także precyzję w rytmie i ruchu ciała do dynamicznego, przestrzennego i wielopoziomowego sposobu poruszania się w tańcu współczesnym. Poszerzamy także możliwości koordynacyjne ciała.

Zapraszamy osoby, które chcą rozwijać muzykalność, charakter, świadomość ciała, poczucie rytmu, pewność siebie, siłę i precyzję. Wspólnie będziemy wypracowywać nową jakość poruszania się.

W szczególności zapraszamy osoby posiadające doświadczenie taneczne, ruchowe bądź muzyczne i rytmiczne (np. uczestnicy zajęć z zakresu tańca współczesnego lub innej formy aktywności fizycznej, studenci tańca, studenci rytmiki itp.)

Cykl zajęć zostanie zakończony w grudniu 2021 otwartą lekcją pokazową.

TERMIN
W każdą środę w godzinach 19:15-20:45 w miesiącach: czerwiec, wrzesień, październik, listopad, grudzień

Pierwsze zajęcia: 16.06.2021

MIEJSCE WARSZTATÓW
Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2

KOSZT:
Pierwsza lekcja bezpłatnie
15 zł pojedyncze zajęcia
50 zł miesięczny karnet

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://miasto-ogrodow.eu/strona/taniecwspolczesny_flamenco/mid/384

KONTAKT
[email protected]

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Współorganizatorem projektu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego

Partnerzy: Stowarzyszenie Imagination Space Center, Fundacja Jazdaa Polska!, Teraz/ Now Collective (Holandia), nieformalna grupa artystyczna Vagabond Physical Collective

Źródło:

Materiał nadesłany