EN

20.09.2022, 08:27 Wersja do druku

Katowice. 600. koncert Artura Gotza

21 września wokalista i aktor Artur Gotz zagra swój 600-tny koncert w Katowicach w Klubie Namaste w ramach Teatru ŚwiętochOFFice Na Uchodźstwie, który wraca po pandemicznej przerwie.

fot. Wojciech Jachyra/mat. promocyjne

Wokalista występował z koncertami w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Nikozji, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu oraz podczas czterech tournée po USA (m.in. Nowy Jork, Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Boston, Chicago, Cincinnati, Fort Lauderdale, Lake Worth, Palm Coast, Portland, San Diego, Seattle), a także podczas dwóch tras koncertowych po Australii (Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Canberra, Adelajda, Newcastle i Hobart na Tasmanii) oraz Nowej Zelandii (Christchurch, Wellington) i na Kubie (Hawana). Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenach rozgłośni Polskiego Radia (RDC w Warszawie, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin, PiK w Bydgoszczy, Olsztyn, Rzeszów) oraz w Telewizji Kraków w ramach Teatru w Telewizji. Jego piosenki są emitowane na antenach ogólnopolskich i regionalnych, zajmują wysokie pozycje na listach przebojów, a piosenka „Tobiasz” została wybrana przez słuchaczy Radia Kraków „Krakowską Piosenką Miesiąca”.
W programie koncertu znajdą piosenki z czterech płyt wokalisty: „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” i „Miłość z Facebooka”, która ukazała się w tym roku. Będą również niespodzianki.

Artysta w tym roku obył miesięczną trasę koncertową po USA, zrealizował projekt „Białoszewski 100”, a aktualnie przygotowuje album z bajkami i piosenkami dla dzieci ze swoją muzyką i z teksami własnymi i Marty Fox, zaśpiewa również premierowy koncert w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody "Wokalista Roku 2016", prezesem Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie oraz tytułowym bohaterem powieści "Idol" Marty Fox, wydał cztery płyty.

Źródło:

Materiał nadesłany