EN
16.03.2022, 14:55 Wersja do druku

Kalisz. Teatr dla Ukrainy. W ten weekend bajka z tłumaczeniem i zbiórka pieniędzy

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego stara się aktywnie pomóc Ukrainie i przebywającym w Kaliszu uchodźcom. W dniach 18-20 marca, czyli od piątku do niedzieli kaliscy aktorzy w imieniu fundacji Bread of Life Kalisz będą zbierać pieniądze na rzecz potrzebujących, zaś najbliższe trzy spektakle „Bajki o szczęściu” będą tłumaczone na żywo na język ukraiński dla dzieci przebywających w Kaliszu.

 W nadchodzący weekend widzowie kaliskiego Teatru będą mieli okazję włączyć się w pomoc ogarniętej wojną Ukrainie.

Po spektaklu „Prosna. Kryminał muzyczny” aktorzy, wyposażeni w puszki fundacji Bread of Life, będą prowadzić zbiórkę na rzecz pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów. Aktorka Malwina Brych, występująca w roli kelnerki Beaty, apeluje do widzów wybierających się do Teatru – „Wszystkie pieniądze, które zbierzemy, będą przeznaczone na pomoc humanitarną dla osób w dramatycznej sytuacji. Pamiętajcie moi drodzy, żeby zabrać ze sobą gotówkę”. Kaliscy artyści nie tylko będą prowadzić zbiórkę, ale również postanowili wesprzeć ją finansowo.

Teatr zaplanował także coś specjalnie z myślą o ukraińskich dzieciach, które obecnie przebywają w Kaliszu. Najbliższym pokazom „Bajki o szczęściu” towarzyszyć będzie tłumaczenie na język ukraiński z użyciem profesjonalnych zestawów słuchawkowych. Lektorem będzie Anastazja Bołgowa, aktorka teatru w Mikołajewie (miasto zaatakowane przez wojska rosyjskie), która z częścią rodziny znajduje się aktualnie w Kaliszu w pokojach gościnnych Teatru.

„Na bajkę zaprosiliśmy dzieci w przedziale od 5 do 14 roku życia przebywające w Centrum Księdza Orione w Kaliszu i SWWS w Szczypiornie. Pragniemy pomagać tak, jak umiemy najlepiej – proponując kulturalną chwilę wytchnienia dzieciom i ich opiekunom” – mówi Marcelina Hertmann z Biura Promocji i Reklamy.

“To z pewnością nie ostatnia taka inicjatywa z naszej strony, drzwi naszego Teatru z dnia na dzień otwierają się coraz szerzej na pilne potrzeby naszej lokalnej społeczności. W najbliższej przyszłości zaproponujemy coś także dla dorosłej publiczności ukraińskojęzycznej” - dodaje.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne