EN

13.04.2024, 14:39 Wersja do druku

Kalisz. Premiera spektaklu „Trik Patricka” w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego

W sobotę na scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu odbędzie się premiera spektaklu „Trik Patricka” autorstwa Kristo Šagora w reżyserii Katarzyny Hory.

fot. mat. teatru

"Trik Patricka" autorstwa niemieckiego dramaturga i reżysera Kristo Šagora jest tekstem, który – jak powiedziała rzeczniczka teatru Marcelina Hertmann - w niebanalny sposób porusza tematykę inności drugiego człowieka i jej oswajania oraz tego, jak wielką pomocą może być rozmowa. To również tekst o dorastaniu dla widzów w każdym wieku.

W sztuce został ukazany wachlarz postaci, które w różny sposób reprezentują najszerzej rozumianą kategorię inności - kolega z klasy, który wyemigrował z Chorwacji, nauczycielka, która jest dyslektyczką, sprzedawczyni z niepełnosprawnością oraz ekscentryczny "profesor" w kryzysie bezdomności. Dzięki spotkaniu z drugim człowiekiem, zadawaniu odważnych pytań i szczerej rozmowie, Patrick zyskuje wiedzę oraz mądrość, która pozwala mu się lepiej przygotować do nowej roli, a także zrobić ogromny krok na ścieżce dojrzewania - wskazała.

„Sztuka dotyka tematu współbycia z osobami z niepełnosprawnością, prowokuje nas do zadania pytania, co to jest niepełnosprawność. Główny bohater odbywa podróż w stronę samorealizacji, dowiaduje się coraz więcej o sobie, o świecie, i bada temat niepełnosprawności” - powiedziała reżyserka Katarzyna Hora.

W spektaklu zagrają: ostrowianin Filip Kempiński oraz gościnnie Kamil Owczarek.

Premierowy pokaz „Triku Patricka” zaplanowano na 13 kwietnia na godz. 19 na Scenie Kameralnej.

Źródło:

PAP

Autor:

Ewa Bąkowska