EN

19.11.2020, 09:16 Wersja do druku

Internet. „Piaf”online z Rzeszowa na Festiwalu Monospektakli MonoWschód w Wilnie

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Monospektakli MonoWschód V w sobotę,  21 listopada odbędzie się pokaz online muzycznego spektaklu „Piaf” w wykonaniu Małgorzaty Pruchnik-Chołki, aktorki Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

fot. Maciej Mikulski/mat. teatru

„Czy Edith Piaf zmarła nie zaznawszy miłości? Przez całe swoje krótkie, niespełna pięćdziesięcioletnie życie przeżyła więcej niż zdołało udźwignąć jej serce. Estrada była jej życiem, a życie – estradą. Spalała się, by znów zapłonąć. Umierała, by żyć wiecznie. Chorowała na brak miłości, by dać świadectwo o tym, co w życiu najważniejsze” – czytamy w opisie spektaklu.

Recital piosenki aktorskiej będzie można obejrzeć na na You Tube Polskiego Studia Teatralnego/ Polskiego Teatru Studio w sobotę o godzinie 19.00.

„Zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie tego koncertu online, by przypomnieć naszej stałej widowni o festiwalu i utrzymać z nią kontakt. Nie tracimy nadziei, że wkrótce spotkamy się na żywo w Wilnie, ale już teraz, gdy ze względu na kwarantannę dostęp do kultury jest znacznie utrudniony, proponujemy  recital w wykonaniu Małgorzaty Pruchnik-Chołki. Jestem przekonana, że wieczór spędzony z piosenkami Edith Piaf, będzie dla nas miłym akcentem w tym niełatwym okresie” – mówi Lilija Kiejzik, dyrektor i reżyser na Polskiego  Studia Teatralnego/ Polskiego Teatru Studio i organizatorka festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal MONOWschód V „Być bliżej Widza” / Jubileusz 60-lecia Polskiego Teatru „Studio” w Wilnie odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Kultury Litwy Mindaugasa Kvietkauskasa, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Piotra Glińskiego i Pełnomocnika Rządu RP do Spraw Polonii i Polaków za Granicą Jana Dziedziczaka.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne