EN

11.06.2021, 13:29 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. W sobotę Nocny Szlak Kulturalny

Inne aktualności

W sobotę Gorzowie Wlkp. będzie można wyruszyć na Nocny Szlak Kulturalny i spędzić na nim czas do wczesnych godzin porannych w niedzielę. W programie mnóstwo wydarzeń o różnym charakterze.

Jak zapowiedziała dyr. Wydziału Promocji i Informacji UM Gorzowa Marta Liberkowska, będą koncerty, wystawy i różnego rodzaju pokazy, do tego spektakle, projekcje filmów czy spotkania z artystami. Nie zabraknie tanecznej muzyki i dobrego jedzenia.

Nocny Szlak Kulturalny to impreza zainspirowana popularną w wielu miastach "nocą muzeów". Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia jest Miejskie Centrum Kultury (MCK).

"Po raz pierwszy Nocny Szlak Kulturalny odbył się w 2012 r. Co roku MCK zachęca do współpracy przy NSK (Nocny Szlak Kulturalny) artystów, performerów i twórców kultury, by zaprezentować mieszkańcom i gościom naszego miasta ich potencjał, a co za tym idzie, wyeksponować różnorodność oferty kulturalnej Gorzowa" – przekazała Liberkowska.

Na Szlak zapraszają instytucje publiczne, takie jak teatr, muzeum czy filharmonia, ale również – i to w przeważającej mierze - stowarzyszenia i fundacje, formalne i nieformalne grupy artystyczne, kluby i lokale gastronomiczne.

To sprawia, że program imprezy jest bardzo bogaty, a przy tym różnorodny. W tym roku znalazło się w nim 30 pozycji w wielu lokalizacjach.

Swe podwoje Szlak otworzy w sobotnie popołudnie, a ostatnie z zaplanowanych na jego trasie wydarzeń zakończy się w niedzielę (13 czerwca br.), o czwartej nad ranem.

Pełny program, lokalizacje i opisy poszczególnych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: nsk.mckgorzow.pl


Źródło:

PAP

Autor:

Marcin Rynkiewicz

Data publikacji oryginału:

11.06.2021