EN

20.09.2022, 08:27 Wersja do druku

Gorzanów. Grają w pałacu spektakl „Bruno Schulz Extravaganza”

Zapraszamy do unikatowych przestrzeni Pałacu Gorzanów na wyjątkowy spektakl, oparty na twórczości Brunona Schulza. Zdobione późnorenesansowymi freskami korytarze i dworskie komnaty pałacu staną się przestrzenią ,,Sanatorium pod Klepsydrą”: schulzowskim imaginarium i światem zmarłych.

fot. mat. organizatora

,,Bruno Schulz Extravaganza” to teatralna refleksja, opowiedziana poprzez słowo, taniec, obraz, światło i współgranie teatralnych elementów z nowoczesnym językiem intermedialnym - łączącym w sobie projekcje video i plastyczne instalacje.

Poruszone w przedstawieniu tematy: pamięć o zmarłych, cykliczność czasu, przekraczanie granicy między życiem i śmiercią i poszukiwanie mitologicznego języka pozwalającego dotknąć spójności świata, zapraszają - poprzez tekst Schulza - do artystycznego dialogu z pytaniami kluczowymi dla każdego widza.

Spektakl przynosi nowe spojrzenie na twórczość Brunona Schulza. Dialog, który podejmują twórcy przestawienia z autorem ,,Sklepów cynamonowych”, pozwoli odtworzyć magiczną i wielowymiarową funkcję języka, którym posługiwał się pisarz z Drohobycza.

Wydarzenie ma charakter szczególny również dlatego, że w tym roku przypada 130. rocznica urodzin i 80. rocznica tragicznej śmierci autora ,,Sanatorium pad Klepsydrą”.

Premiera 21 lipca godz. 19:00.
Spektakle:  23 września, godz. 17:00,
 24 września, godz. 12:00.

Wstęp: 40/25 PLN

Twórcy:
Reżyseria: Maciej Gorczyński
Scenografia, kostiumy, video: Iwona Bandzarewicz

Źródło:

Materiał nadesłany