EN

26.06.2020, 20:23 Wersja do druku

Gliwic. Teatr Miejski zagra w sierpniu

fot. Bożena Nitka

Teatr Miejski w Gliwicach właśnie zakończył sezon. Bierzemy oddech i już szykujemy kolejny sezon. W tym roku startujemy wyjątkowo wcześnie bo już w połowie sierpnia. Na początek dwie propozycje dla młodych widzów.

Rozpoczynamy wznowieniem spektaklu, za którym wielu naszych widzów już tęskni i o który wypytuje. „Mała Syrena” w reż. Martyny Majewskiej to opowiedziana w nowatorski sposób historia dziewczynki, która rozpoznaje swoje emocje, uczucia, walczy o swoją niezależność i własne zdanie.
Historia, którą znamy ze zbiorów baśni Andersena została tu przedstawiona w sposób bardzo serio traktujący młodego widza, bez mizdrzenia się, bez przymilania i nie dając gotowych czarno – białych odpowiedzi. Wszystko ubrane zostało w intrygującą formę plastyczną, z wykorzystaniem multimediów i autorskich rozwiązań scenicznych. Na festiwalu „Mała Boska Komedia” w Krakowie spektakl zdobył szereg entuzjastycznych opinii od jury dziecięcego.

fot. Krzysztof Krzemiński

Kolejną propozycją jest lubiany przez młodą widownię i grany od kilku sezonów „Chłopiec z Gliwic” w reż. Ireneusza Maciejewskiego. Spektakl dla widzów od lat 5 cieszy oko bajecznie kolorową scenografią, zabawnymi kostiumami oraz zaskakującymi formami lalkowymi. Aktorzy wchodzą w interakcje z widzami, prześcigają się w komediowych gagach, przy okazji, w lekkiej formie opowiadając jedną z najciekawszych gliwickich legend. Gorąco polecamy.

Bilety na oba spektakle już są dostępne w sprzedaży na stronie www.teatr.gliwice.pl . Zachęcamy do tej formy zakupu. Cena biletów na wszystkie wydarzenia to 25 złotych (dorośli i dzieci).
Jednocześnie informujemy, że nasze kasy będą nieczynne w okresie od 3 lipca do 4 sierpnia.

Do zobaczenia już wkrótce w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

TERMINY SPEKTAKLI:

MAŁA SYRENA
spektakl dla widzów od lat 8
czas trwania:
miejsce: Mała Scena
bilety online: 25 zł (dorośli i dzieci)

11.08 (wtorek) godz.10.00
12.08 (środa) godz. 10.00
13.08 (czwartek) godz. 10.00
14.08 (piątek) godz. 17.00

CHŁOPIEC Z GLIWIC
spektakl od lat 5
czas trwania:
miejsce: Mała Scena
bilety online: 25 zł (dorośli i dzieci

26.08 (środa) godz. 10.00
27.08 (czwartek) godz. 10.00
28.08 (piątek) godz. 10.00
29.08 (sobota) godz. 15.00


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne