EN
13.12.2018 Wersja do druku

Gdynia. Nowości w Gdyńskim Centrum Kultury

Bogaty repertuar i wciąż nowe pomysły na bardzo kulturalne spędzanie czasu. Wszystko w ofercie Gdyńskiego Centrum Kultury.
Miłośników teatru ucieszy fakt, że wśród noworocznych sztuk pojawią się aż trzy, a tak naprawdę cztery spektakle premierowe - ponieważ jeden z nich swoją premierę będzie miał 30 grudnia.

Będzie wyjątkowo Na koniec miesiąca zaplanowano premierę spektaklu "Rewia - lata 20. lata 30." w reżyserii Tomasza Podsiadłego to podróż w czasie do okresu przedwojennego. Odtworzone nocne życie międzywojnia, eleganckie i nieskończenie żywe w naszych sercach. Sztuka to przede wszystkim zbiór najbardziej znanych i charakterystycznych utworów tamtych czasów. Łącznie jest to kilkanaście piosenek, które składają się na całe przedsięwzięcie. Forma jest zdecydowanie mieszana - z jednej strony koncert, a z drugiej spektakl. Teatr łączy się z muzyką, która gra tu główną rolę. To powrót do czasów, kiedy z radioodbiorników słychać było głos Eugeniusza Bodo. Wśród utworów, które zostaną wykonane są m.in. "Na cześć młodości" z filmu "Sportowiec mimo woli", "Ja się boję sama spać" z rewii "Tylko dla dorosłych" czy "Sex appeal" z filmu "Piętro wyżej". Łącznie 16 przebojów tamtych czasów. 19 stycznia na scenę Gdyńskiego Centrum Kultury

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowości w Gdyńskim Centrum Kultury

Źródło:

Materiał nadesłany

Polska Dziennik Bałtycki nr 290

Data:

13.12.2018