EN

15.11.2021, 09:12 Wersja do druku

Gdynia. Jarosław Wojciechowski nie jest już dyrektorem Konsulatu Kultury

10 listopada Jarosław Wojciechowski przestał pełnić funkcję dyrektora Gdyńskiego Centrum Kultury / Konsulatu Kultury.

Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, oficjalną przyczyną był stan zdrowia dotychczasowego dyrektora. P.o. dyrektora została Bernadeta Rąbalska, kierownik Referatu ds. Miejskich Projektów Kulturalnych w Wydziale Kultury UM Gdyni. Jarosław Wojciechowski funkcję dyrektora Gdyńskiego Centrum Kultury (d. Centrum Kultury w Gdyni) pełnił od 1 marca 2010.

Gdyńskie Centrum Kultury jest samorządową instytucją kultury, kontynuatorem działalności Centrum Kultury w Gdyni. Produkuje spektakle w ramach Teatru Konsulat, Bałtyckiego Teatru Różnorodności i grupy W Kaczych Butach. Jest organizatorem lub współorganizatorem wielu imprez kulturalnych, m.in. koncertów, festiwali, warsztatów i wystaw. Przy wielu projektach GCK ściśle współpracuje z Wydziałem Kultury oraz wieloma innymi instytucjami. Wspólnie z nimi działa na rzecz propagowania życia kulturalnego wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Od sierpnia 2018 roku mieści się w Śródmieściu Gdyni, w odrestaurowanym budynku dawnego Domu Marynarza Szwedzkiego, który dzisiaj nosi nazwę Konsulat Kultury.

Tytuł oryginalny

Jarosław Wojciechowski nie jest już dyrektorem Gdyńskiego Centrum Kultury / Konsulatu Kultury

Źródło:

Gazeta Świętojańska online
Link do źródła

Autor:

pw