EN

12.06.2023, 09:02 Wersja do druku

Gdańsk. Warsztaty dla dzieci i młodzieży towarzyszące spektaklowi „Płatki i baśnie" w GTS

Masz od 10 do 18 lat i chcesz zatańczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim? Zapraszamy! Bezpłatne warsztaty dla grupy dziecięcej (10-13 lat) oraz młodzieżowej (14-18 lat) poprowadzi norweska choreograf Pia Holden. Informacje i zapisy. Pokazy powarsztatowe odbędą się przed prezentacjami spektaklu “Płatki i baśnie” teatru Panta Rei, z choreografią Pii Holden. 

fot. mat. teatru

"Płatki i baśnie" (Petals and Tales) to spektakl norweskiego Panta Rei Danseteater z elementami tańca, muzyki, poezji i bajek. Spektakl, wykonywany w kręgu, przedstawia magiczne drzewo otoczone setkami płatków kwiatów. Podczas spektaklu na młodych widzów czeka wiele niespodzianek.

Czy wraz z wiekiem nasza wyobraźnia traci na znaczeniu? Czy pozbywamy się magii? Dlaczego wszystko musi mieć sens? Kiedy dzieci stają się nastolatkami, mniej się bawią, rezygnując z wyobraźni i fantazji na rzecz poważniejszych zajęć i relacji, próbując znaleźć swoje miejsce w świecie. Czy możemy zachęcić dzieci do pozostania we wspaniałym świecie bajek? Opowiadamy historię Człowieka w Doniczce, magiczną opowieść, która zachęca dzieci, by pozwoliły cudownym, niesamowitym i nieprawdopodobnym rzeczom stać się częścią ich życia.

Muzyka i oprawa dźwiękowa zostały stworzone przez brytyjskiego kompozytora Nathaniela Reeda specjalnie na potrzeby spektaklu. "Płatki i baśnie" to współpraca pomiędzy Panta Rei Danseteater (NO) i koreańską firmą SangSang Maru. Pejzaż dźwiękowy obejmuje bajki i oryginalny wiersz "The Flowerpot Man", który porusza kluczowe tematy. Tekst spektaklu jest tłumaczony na język polski.

Na godzinę przed spektaklami zapraszamy do teatru na animacje oraz bajki z różnych stron świata czytane przez Małgorzatę Brajner.

“Płatki i baśnie” są koprodukcją Panta Rei Danseteater (Norwegia) oraz SangSang Maru (Korea). Spektakl dla całej rodziny, szczególnie dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Polska ścieżka dźwiękowa w tłumaczeniu dr. hab. Moniki Szuby, prof. UG.

Głosy: Małgorzata Brajner, Albert Mois i Jagna Woźniak.

Spektakl jest prezentowany w ramach projektu „SZTUKA współTWORZENIA. Norweskie klimaty”. Projekt realizowany dzięki wsparciu ze środków Programu „Kultura” w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne