Logo
9.05.2014 Wersja do druku

Gdańsk. Koniec kabaretu Limo

15 lat i... koniec. Kabaret Limo będzie działał tylko do końca roku. Najbardziej znana trójmiejska formacja kabaretowa zostanie rozwiązana przez jej członków.

Zespół zasłynął zwiastunami krótkich filmików - m.in. "Parodia zwiastuna filmowego" i "Parodia zwiastuna horrorów", przygotowanych przez Limo razem z Grupą IMPACT oraz skeczów granych na żywo (np. "Zmiana nazwiska", czy "Spowiedź na podsłuchu"). Abelard Giza, Wojciech Tremiszewski, Szymon Jachimek i Ewa Błachnio tworzą najbardziej rozpoznawalny w Polsce kabaret z Trójmiasta. Współtworzyć go będą jednak już tylko przez kilka miesięcy. Informację o rozwiązaniu kabaretu grupa zamieściła na swoim profilu facebookowym: "Od 15 lat kabaret Limo robi wszystko co w jego mocy, żebyście się czasem zachichrali. Mamy wrażenie, że przez ten czas odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Poznaliśmy Was, poznaliśmy siebie, poznaliśmy wiele ciekawych miejsc i ludzi. Odkryliśmy nowe formy bycia na scenie, których wypadkowa tworzy nasz aktualny program. Oprócz skeczy i piosenek pojawiły się improwizacja i stand-up. Jesteśmy dumni i bardzo radzi z takiego misz-maszu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koniec kabaretu Limo. Zespół razem tylko do końca roku

Źródło:

Materiał nadesłany

www.trojmiasto.pl

Autor:

Łukasz Rudziński

Data:

09.05.2014