04.08.2020, 15:47 Wersja do druku

Gdańsk. Koncerty nad dachami Wrzeszcza. Opera na dachu GCH Manhattan

Inne aktualności

Trwają wydarzenia artystyczne w ramach cyklu "Projekt Manhattan", który potrwa do 6 września.

Według Alfreda Hitchcocka, dobry film powinien zacząć się od wybuchu, a potem napięcie ma nieprzerwanie rosnąć. Podobnie jest z Projektem Manhattan, bo chociaż przedsięwzięcie trwa już od ponad miesiąca, świetne pomysły się nie kończą, a organizatorzy zapowiadają, że przed nami jeszcze wiele niezwykłych atrakcji ponad dachami Wrzeszcza.

"Projekt Manhattan". Skąd idea cyklu wydarzeń kulturalnych?

Idea imprezy zrodziła się w środku kwarantanny, kiedy to pozamykani w domach trójmiejscy artyści niezależni oraz ludzie kultury zorganizowali w maju internetową konferencję "Sos dla kultury pomorskiej". Dzięki temu powstała grupa inicjatywna "Porozumienia dla Kultury", której pierwszym działaniem była organizacja wydarzenia "Kultura restart. Pilne spotkanie ludzi kultury".

Wydarzenia artystyczne z cyklu "Projekt Manhattan" odbywać się będą aż do 6.09.2020. Oznacza to, że przed nami jeszcze miesiąc codziennych prezentacji kulturalno-rozrywkowych z różnych dziedzin sztuki. Każdy z dni tygodnia ma bowiem inny charakter. Spotkania poprowadzą zaproszeni goście - autorytety w swoich dziedzinach. Projekt przygotowuje Stowarzyszenie Teatr Warsztatowy Znak, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koncerty nad dachami Wrzeszcza. Opera na dachu GCH Manhattan w ramach interdyscyplinarnego projektu

Źródło:

Polska Dziennik Bałtycki online

Link do źródła

Autor:

Natalia Grzybowska

Data:

04.08.2020

Wątki tematyczne