EN

10.06.2021, 08:29 Wersja do druku

Gdańsk. Kino na dachu Teatru Szekspirowskiego

Roman Jocher/fot. mat. teatru

Od 16 czerwca znowu zacznie działać kino plenerowe z pięknym widokiem na miasto. Przez całe wakacje na dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego odbędą się aż 33 seanse. W tym roku każdy powinien znaleźć interesujący go film.

Pokazy inspirowane są słynnymi projekcjami filmowymi „Rooftop cinema", które odbywają się od wielu lat na dachach budynków Nowego Jorku. Seanse z widokiem na dachy gdańskich kamienic organizuje Stowarzyszenie Kulturalne „Hamulec Bezpieczeństwa", a projekt współfinansowany jest ze środków miasta Gdańska.

Kino na dachu GTS. To ma być uczta dla kinomanów

- W tym roku ponownie zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy z ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na najważniejszych światowych festiwalach filmowych, takich jak Berlinale, Cannes, Sundance czy Wenecja. Pojawią się też filmy o charakterze wielkomiejskim, których akcja rozgrywa się w wielkich metropoliach oraz filmowe powtórki z Nowym Jorkiem w tle – mówi Anna Kądziela-Grubman, prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kino na dachu gdańskiego teatru. Wkrótce pierwsze seanse sz

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne