EN

2.07.2021, 14:47 Wersja do druku

Gardzienice. Zakończył się VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop”

Tegoroczna edycja obfitowała w wiele emocji i niespodzianek, a przede wszystkim pozwoliła młodym aktorom zawiązać nowe przyjaźnie i rozwinąć swoje aktorskie umiejętności. Pięć teatrów z całej Polski stanęło w szranki na scenach Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice w dniach 18-20 czerwca.

fot. Marcin Butryn

Festiwal odbywał się w Gardzienicach na Lubelszczyźnie i jak co roku miał formę konkursową. Jury w składzie Joanna Holcgreber i Jan Wawrzyniec Tuźnik przyznało, że poziom prezentowanych spektakli był wysoki. Jak brzmi werdykt: 

Bardzo widoczne jest to, że ze względu na czas pandemiczny, młodzi artyści potrzebowali żywego kontaktu z rówieśnikami dzielącymi tę samą pasję, jaką jest teatr.

I nagrodę - Złoty Kalejdoskop otrzymał Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy z Rzeszowa za spektakl „Niewinne Szekspirowi”.

Organizatorami wydarzenia były Fundacja Architekci Kultury oraz Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice. Czekamy już na następne edycje, aby móc znów spotkać się wokół idei teatru młodzieżowego, prawdziwego i tworzonego z pasją. Obszerne relacje fotograficzne i filmowe z przebiegu Festiwalu można obejrzeć na profilu facebookowym Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop”. Tam również znajduje się pełna treść werdyktu jury.

Relacja z I dnia: https://fb.watch/6q4x6lvh_r/

Relacja z II dnia: https://fb.watch/6q4vUky9nh/

Relacja z III dnia/ podsumowanie festiwalu: https://fb.watch/6q4ueDi3PU/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne