EN

10.06.2021, 07:56 Wersja do druku

Gardzienice. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop” niebawem

Teatr młodzieżowy żyje i już niedługo opanuje Lubelszczyznę. Młodzi aktorzy z całej Polski wezmą udział w Festiwalu „Kalejdoskop”, na którym podzielą się z nami swoimi marzeniami, talentami i pasją.

fot. mat. organizatora

W dniach 18 - 20.06.2021 r. w kompleksie pałacowym Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” odbędzie się szósta edycja konkursu dla teatrów młodzieżowych z całego kraju. W trakcie festiwalu swoje autorskie spektakle zaprezentuje 6 młodych zespołów posługujących się różnymi formami teatralnego wyrazu.

Nadchodząca edycja będzie przede wszystkim formą spotkania młodych pasjonatów teatru, którzy wezmą udział we wspólnych warsztatach i dyskusjach prowadzonych przez teatralne autorytety. Festiwal jest unikalną okazją do zobaczenia najlepszych w Polsce teatrów młodzieżowych. Po raz szósty Gardzienice wybrzmią głosami młodych zespołów, działających na co dzień w ośrodkach kultury pod okiem swoich instruktorów. Festiwal to ich szansa do zaprezentowania się szerszej publiczności.

W jury Festiwalu zasiądą w tym roku aktorzy: Joanna Holcgreber i Jan Wawrzyniec Tuźnik. Organizatorami festiwalu są Fundacja „Architekci kultury” oraz Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Gdzie? Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Gardzienice Pierwsze, woj. lubelskie

Kiedy? 18 - 20.06.2021 r.

Link: Zapraszamy na stronę Festiwalu

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

10.06.2021