EN

18.08.2021, 08:24 Wersja do druku

Gardzienice. Ogłoszenie naboru do XV kursu Akademii Praktyk Teatralnych

Akademia Praktyk Teatralnych „Gardzienice” ogłasza nabór kandydatów do kolejnego, XV kursu, rocznik 2021/2023. Sesja kwalifikacyjna odbędzie się w Gardzienicach, w dniach 23 – 26.09.2021 r.

fot. mat. organizatora

Kurs adresowany jest do młodych adeptów teatru, do studentów wydziałów humanistycznych i aktorskich, animatorów kultury, instruktorów i aktorów zespołów teatralnych, pasjonatów teatru.

Akademia Praktyk Teatralnych powstała z inicjatywy Włodzimierza Staniewskiego w 1997 roku i działa na podstawie sformułowanych przez niego założeń programowych.

Kursy odbywają się w cyklu dwuletnim, w formie comiesięcznych sesji, trwających 4-5 dni (przedłużony weekend). Organizowane są też sesje wyjazdowe. W czasie nauki studenci przygotowują spektakl finalny. Absolwenci otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

Zajęcia prowadzą reżyser, aktorzy i muzycy Teatru „Gardzienice” oraz zapraszani specjaliści z innych instytucji artystycznych.

Absolwenci i studenci zapraszani są do udziału w spektaklach repertuarowych teatru „Gardzienice” oraz do innych przedsięwzięć. Otrzymują też możliwość inicjowania i prowadzenia swoich własnych projektów artystycznych i animatorskich.

Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne – studenci pokrywają tylko koszty podróży do Gardzienic i wyżywienia w czasie comiesięcznych sesji. Zapewniamy miejsca noclegowe na terenie Ośrodka.

Tegoroczna rekrutacja odbędzie się w formie dwudniowej sesji warsztatowej (praca muzyczna i ruchowa, prezentacje przygotowane przez kandydatów, rozmowy) prowadzonej przez aktorów Teatru „Gardzienice” w dwóch grupach, w dniach 23 i 24 oraz 25 i 26 września 2021 roku.

Kandydaci proszeni są o przygotowanie 10-minutowych prezentacji (teksty, pieśni, fragmenty treningu, etiudy aktorskie, taniec, gra na instrumencie).

Koszt udziału w sesji kwalifikacyjnej wynosi 100 złotych i obejmuje nocleg oraz wyżywienie.

Zgłoszenia (CV, list intencyjny i zdjęcie) prosimy przesłać na adres: [email protected] z dopiskiem Akademia, do dnia 31.08.2021.

Więcej informacji: www.gardzienice.org/Akademia-Praktyk-Teatralnych


Koordynator Akademii Praktyk Teatralnych – Mariusz Gołaj

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne