EN

14.04.2022, 08:20 Wersja do druku

Częstochowa. Ministerstwo kultury daje na Dom Oczami Brata. Bo to ma być bardzo kulturalne miejsce

Inne aktualności

Dotację w wysokości 450 tys. zł od ministerstwa kultury dostała Fundacja Oczami Brata na wyposażenie dla teatru, który ma mieć siedzibę w budowanym przez nią Domu Oczami Brata.

Teatry tak naprawdę są właściwie dwa: Teatr Oczami Brata i Teatr Nowy, oba założone przez Pawła Bilskiego, prezesa i pomysłodawcę Fundacji Oczami Brata założonej na cześć Karola Bilskiego, jego zmarłego brata, który był osobą z niepełnosprawnością. Misją fundacji jest patrzenie na świat właśnie "oczami brata", czyli oczami osób z niepełnosprawnościami, np. jak Karol - z zespołem Downa. Fundacja od lat realizuje autorski program dochodzenia do samodzielności osób z niepełnosprawnością. Ma im ją dać m.in. budowany od wiosny 2020 Dom Oczami Brata.

Dom ma się składać z dwóch części. Jedna to dwa mieszkania, w których zamieszka w sumie 16 osób z niepełnosprawnościami. Druga pozwoli Fundacji prowadzić szeroko zakrojoną działalność kulturalną. Będzie m.in. siedzibą dwóch związanych z nią teatrów: Oczami Brata i Nowego. Tę właśnie kulturalną część działalności powstającego domu postanowiło dofinansować ministerstwo kultury.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Częstochowa. Ministerstwo kultury daje na Dom Oczami Brata. Bo to ma być bardzo kulturalne miejsce

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne