EN

12.01.2023, 09:28 Wersja do druku

Cieszyn. Dyrektora na razie nie ma. Jest za to p.o. dyrektora w Teatrze im. A. Mickiewicza, a konkurs przedłużono

Dyrektora na razie nie ma. Jest za to p.o. dyrektora w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie, a konkurs przedłużono. Wyjaśniamy, dlaczego.

W Cieszynie toczy się gra o fotel dyrektora Teatru im. A. Mickiewicza. Po ogłoszeniu konkursu i złożeniu kandydatur, zainteresowani oczekiwali wyników naboru. Ich ogłoszenia można się było spodziewać do 23 grudnia minionego już roku. Nowego dyrektora miała wyłonić komisja, w skład której wchodzili między innymi: wiceburmistrz Cieszyna Krzysztof Kasztura, sekretarz miasta Stanisław Kawecki, naczelnik wydziału UM zajmującego się kulturą Łukasz Kazimierowicz czy prodziekan UŚ Bogusław Dziadzia.

Okres do świąt Bożego Narodzenia nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia. Dzień przed wigilią, czyli 23 grudnia, pojawiła się informacja, że po dokonaniu analizy formalnej, a zgodnie z zarządzeniem o konkursie, ustanowiony zostaje drugi etap konkursu, w którym nastąpią przesłuchania kandydatów, co będzie miało miejsce w bardzo znamienną zresztą datę, bo 13 stycznia. Jak był powód takiego przesunięcia?

- Pierwotnie zaplanowany termin przesłuchań kandydatów (16.12.2022) został przesunięty ze względu na chorobę jednego z kandydatów oraz jednego z członków komisji. Chcąc dokonać przesłuchań i oceny w pełnym składzie, burmistrz miasta podjęła decyzję o przesunięciu terminu i ustaleniu nowej daty po okresie świąteczno-noworocznym - tłumaczy sekretarz komisji Łukasz Kazimierowicz.

Nie chodziło więc o niespełnianie kryteriów przez zgłaszające się osoby. - Na chwilę obecną nie odbyły się jeszcze żadne przesłuchania kandydatów. Odbędą się one w nowym terminie, tj. 13.01.2023 r., a rozstrzygnięcie konkursu planowane jest do 20.01.2023 r. - dodaje Kazimierowicz.

Swój akces złożyły i przesłuchiwane będą następujące osoby: Katarzyna Dendys-Kosecka, Maciej Dziaczko, Anna Kękuś-Poks, Grzegorz Lewandowski i Adam Warny.

Burmistrz Staszkiewicz wydała też zarządzenie, według którego powierza pełnienie obowiązków dyrektora Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie Kornelii Kasprzak, Na jaki okres? Od 29 grudnia 2022 do czasu powołania nowego dyrektora, ale nie dłużej niż do 30 czerwca 2023.

Dodajmy, że zarówno informacja o drugim etapie konkursu, jak i zarządzenie o ustanowieniu p. o. dyrektora teatru ukazały się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Nie było natomiast komentarza władz miejskich odnośnie powodów niewybrania dyrektora, co zresztą szybko wzbudzało rozmaite domysły.

Tytuł oryginalny

Dyrektora na razie nie ma

Źródło:

Głos Ziemi Cieszyńskiej

Nr 1