Legoń poinformował, że międzynarodowe jury w składzie: Dorota Buchwald z Polski, Karel Kral z Czech i Miron Pukan ze Słowacji, zadecydowało, iż nagrody "Złamanego Szlabanu" przyzna w trzech kategoriach.
Nagrodę w kategorii teatrów, dla których podstawą inscenizacji była literatura, otrzymały ex equo: Teatr Dramatyczny z Warszawy za „Sztukę intonacji” Tadeusza Słobodzianka oraz Divadlo Pod Palmovkou z Pragi za "294 statecnych" Tomasza Dianiszki.
"Złamany Szlaban" w kategorii teatrów, w których lalki są równorzędnymi aktorami i bohaterami, trafił do teatru Buchty a loutky z Pragi za „R.U.R. według Karela Czapka.
W kategorii teatrów przekraczających granice gatunków laur jurorzy przyznali teatrowi Husa na provazku z Brna za „Gadzove jdou do nebe” Jirzego Havelki i kolektywu.
Swojego faworyta wyłonili także widzowie. Spektaklom przydzielali oceny od 0 do 5. "Złamany Szlaban – Nagrodę Publiczności przyznali teatrowi Divadlo Pod Palmovkou za 294 statecnych. Średnia ocen wyniosła 4,89. W czołówce znalazły się także przedstawienia Bieguni Teatru Powszechnego z Warszawy ze średnią 4,10, Sztuka intonacji Teatru Dramatycznego w Warszawie - 4,09, i Gadzove jdou do nebe teatru Husa na provazku z Brna - 4,08" - brzmiał werdykt publiczności.
"Nagrody mają charakter honorowy" – powiedział Janusz Legoń.
Festiwal trwał od 1 października.
Festiwal Bez Granic jest sztandarową imprezą stowarzyszenia Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka, wywodzącego się z demokratycznej opozycji. Jej działacze w latach 80. organizowali m.in. nielegalne spotkania opozycjonistów z Polski i Czechosłowacji.
W 1990 r. działacze Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej Jerzy Kronhold z Cieszyna i nieżyjący już Jakub Matl z Czeskiego Cieszyna zorganizowali pierwszy festiwal, który był poświęcony twórczości Vaclava Havla. Impreza pierwotnie nosiła nazwę "Na granicy". Została zmieniona po wejściu Polski, Czech i Słowacji do UE.
Obecnie organizatorem festiwalu są: cieszyński oddział SPCzS i czeskocieszyńskie stowarzyszenie Człowiek na Granicy.