EN

2.07.2021, 09:58 Wersja do druku

Chorzów. Wakacyjny Festiwal Teatru Rozrywki GraNaTy

W lipcu Rozrywka GraNaTy, czyli czysta rozrywka bez niepotrzebnych zwrotów.

fot. mat. teatru

W tym sezonie nie mogliśmy spotykać się zbyt często, ale jest okazja, żeby nadrobić stracony czas. Od 5 lipca Rozrywka GraNaTy, czyli zapraszamy na spektakle, koncerty i warsztaty. Wśród wydarzeń znajdzie się miejsce nawet na stand-up. GraNaTy to kolejna edycja wakacyjnego festiwalu, w którym prezentujemy Wam najciekawsze wydarzenia muzyczne i teatralne z całego kraju. 

W tym roku wśród festiwalowych gości między innymi: Kaśka Sochacka, która zawładnęła listami przebojów w ostatnich miesiącach. Na scenie ze swoimi jubileuszowym koncertem wystąpi także doskonale znany zespół LeszczeOczywiście nie zabraknie też spektakli i musicalowych akcentów: zobaczymy komedię Cudowna Terapia z Edytą Jungowską oraz jeden z nielicznych w Polsce musicalowych spektakli improwizowanych, którego nie da się powtórzyć! Specjalnie dla fanów i fanek kabaretu Łowcy.B na scenie pojawi Bartosz Gajda, który w 2021 roku przypomniał o sobie tworząc satyryczny cykl #ZwykłyBohater.

Także Big Band Śląski pod kierownictwem Grzegorza Nagórskiego, na tę okazję przygotował Letni koncert jazzowy, podczas którego zaprezentuje m.in. utwory z repertuaru Pata Methenego. W koncercie weźmie udział fantastyczny wokalista jazzowy Wojciech Myrczek.

Pełna lista wydarzeń dostępna poniżej (tytuł jest linkiem do opisu wydarzenia).

28 czerwca / godz. 19.30 - MĄŻ MOJEJ ŻONY - GraNaTy rozgrzewka
spektakl

Mieszkającego od kilku lat we Frankfurcie Ślązaka, niejakiego Zeflika, odwiedza przybysz z Warszawy, niejaki Edmund. Mężczyźni nie znają się wcale, lecz łączy ich – co okazuje się w trakcie wizyty – jakże istotna rzecz: kobieta. Dokładnie mówiąc, wspólna żona Helena.

5 lipca / godz. 19.00 - BARTOSZ GAJDA
stand-up

Zwykły bohater to drugi pełny, autorski program stand umowy Bartosza Gajdy. To przemyślenia faceta po 40-tce, który wszystko już widział, wszystko już wie ale orientuje się, że nic nie widział i nic nie wie.

6 lipca / godz. 19.00 - LESZCZE
koncert jubileuszowy

Zespół powstał w 2000 w Trójmieście, jako „muzyczny żart” Macieja Łyszkiewicza i Macieja Bednarka, występującego także jako „DJ Zurt de Lux”. W lutym kolejnego roku wydany został debiutancki album studyjny grupy pt. Wolne Miasto Dancing, na którym gościnnie zaśpiewało pięciu wokalistów, m.in. Maciej Miecznikowski, który został liderem zespołu i Robert Łodziński. Wydawnictwo promował singiel „Twe usta jak maliny”, który znalazł się w pierwszej dwudziestce najczęściej granych piosenek w polskich rozgłośniach w klasyfikacji Music & Media.

7 lipca / godz. 19.00 - MUSICAL IMPROWIZOWANY
musical improwizowany

Bez Puenty Impro to grupa zawodowych artystów: aktorów, muzyków i wokalistów, którzy wspólnymi siłami tworzą spektakle improwizowane. Jest to coś, co zdecydowanie wyróżnia nas na tle innych grup. Każdy z nas jest inny i każdy z nas wnosi do spektaklu coś oryginalnego. Swoje doświadczenia z desek teatralnych na terenie całego kraju z przyjemnością przelewamy na deski teatru improwizowanego.

8 lipca / godz. 12.00 i 17.00 - KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU
spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

Nowatorska adaptacja Bajki Jana Brzechwy, pełna koloru, wzruszenia i dobrej zabawy!

8 lipca / godz. 19.00 - KAŚKA SOCHACKA
koncert

Kaśka Sochacka to drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem. Pochodzi z Pradeł. Jak większość dziewcząt urodzonych w latach 90-tych śpiewa od dziecka.
W 2019 roku ukazała się debiutancka EPka Kaśki - „Wiśnia”. Pierwszym singlem była piosenka o tym samym tytule, która swoją premierę miała w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. W styczniu 2020 roku na zaproszenie Piotra Stelmacha wystąpiła również podczas Offensywy De Luxe w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu Trójka.

W 2021 roku wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce.

9 lipca / godz. 12.00 i 17.00 - WARZYWNY SHOW
spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym


Historia dzieje się w teatrze. Warzywni śpiewacy - Kapusta, Groszek, Cebula i wiele innych przygotowują SHOW na cześć Jana Brzechwy.
Tego dnia na scenie mają wystąpić także wielkie gwiazdy światowego formatu - Burak Zenon i Ziemniak Andrzej. Wszyscy nie mogą doczekać się ich przybycia, ponieważ ich piosenka „Buraki, Ziemniaki to fajne chłopaki” bije rekordy popularności.

9 lipca / godz. 19.30 - MOHEROWE BERETY
kabaret

Pomysł kabaretu zrodził się po jednym z koncertów sylwestrowych w Teatrze w Chorzowie w 2005 roku. Dziewczyny wykonały piosenkę „Ballada jarzynowa” i wtedy po raz pierwszy wystąpiły w czwórkę jako koło gospodyń z dyrygentem do złudzenia przypominającym Piotra Rubika. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, publiczność je pokochała. Wtedy zrodził się pomysł, żeby założyć kabaret. Przyjaciel muzyk przygotował podkłady a teksty napisały same. Tak powstał pierwszy program... fama się niosła po świecie. Na następnym koncercie w Teatrze zabłysnęły coverem utworu Karin Stanek „Autostop”. Na widowni było szaleństwo. To tylko upewniło je, że nie należy się poddawać i całe serce włożyły w kabaret. W dziewczynach zakochał się Igor Sebo, Słowak z Pragi. Napisał im skecz pt. „Czeski film – nikt nic nie wie”, Gosia do dzisiaj po tym skeczu jest mokra z nerwów… nigdy nie był zagrany dwa razy tak samo, ale to trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć! Artur Andrus tak się zachwycił, że puszczał ten skecz w Trójkowej „Powtórce rozrywki”. Zaprzyjaźniły się ze znanymi polskimi kabareciarzami – Asia Kołaczkowska napisała świetny tekst o tym jak prosta kobiecina ze wsi Sarocza Nóżka na Podlasiu idzie do angielskiej restauracji…. To trzeba zobaczyć!

10  lipca / godz. 14.30 - WARSZTATY IMPRO
warsztaty

Nie wymagamy ŻADNEGO DOŚWIADCZENIA - uczymy każdego! Dla osób które zakupią bilet na MUSICAL IMPRO cena warsztatów wynosi 80 zł (zamiast 100 zł)
czas trwania warsztatów: 3 godziny

10  lipca / godz. 17:00 i 19:30 - CUDOWNA TERAPIA
spektakl 

Państwo Dorek są doświadczonym małżeństwem, które – jak to w życiu – ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi. Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty, by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło?

11  lipca / godz. 19:00 - LETNI KONCERT JAZZOWY
koncert

Nowy zespół Teatru Rozrywki pod kierownictwem Grzegorza Nagórskiego, przygotował Letni koncert jazzowy, podczas którego zaprezentuje m.in. utwory z repertuaru Pata Methenego. 
Big Bandowi towarzyszyć będzie jeden z najbardziej obiecujących polskich wokalistów jazzowych. Laureat wielu nagród, w tym Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013 - Wojciech Myrczek.


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne