EN
28.11.2022, 05:43 Wersja do druku

Chorzów. Grudniowe propozycje Teatru Rozrywki

Spędźmy długie zimowe wieczory razem w Teatrze Rozrywki. W tym miesiącu na deski powraca jeden z najgłośniejszych musicali świata - Cabaret. Świetnie skonsturowana, pełna przebojowej muzyki opowieść o rodzącym się nazizmie już od 1 do 4 grudnia.

W mikołajki zapraszamy na podróż z czarno-białym Pigwinem, który czuje się bardzo źle w świecie pełnym kolorów. Bajka Czarno na białym 6, 7 i 8 grudnia.

Co może się stać, kiedy w Hotelu Westminser przystojny polityk, wiceminister Partii Konserwatywnej zamierza urządzić sobie potajemną randkę? Prosta zdawałoby się intryga przeradza się w ciąg niefortunnych zdarzeń zapowiadających nadciągającą katastrofę. Od 6 do 9 grudnia na Dużej Scenie.

10 i 11 grudnia zapraszamy na Mariacką 5 - to znana wszystkim katowiczanom ulica, na której niegdyś rezydowały pracownice fachu pokrewnego miłości. To przejmująca, tragikomiczna spowiedź starej ulicznicy, w którą wciela się Elżbieta Okupska.

Jazz is coming to town to tytuł kolejnego koncertu Big Bandu Śląskiego. Za tą nazwą kryją się kompozycje nierozerwalnie związane z czasem świąt Bożego Narodzenia. Gościnnie wystąpi Ewa Uryga. Zapraszamy 14 grudnia.

Kolejna propozycja to spektakl złożony z piosenek Jaromira Nohavicy - Piekło i Raj (16 i 17 grudnia). Opowiada o wartościach, potrzebach uczuć, miłości i samotności, ale nie jest pozbawiony czeskiego poczucia humoru, które tak lubimy.

W świąteczny nastrój wprowadzimy Cię 16 i 17 grudnia koncertem Raduj się świecie. W trakcie wydarzenia usłyszymy najpiękniejsze świąteczne utwory z całego świata, zachęcimy do chwili refleksji i przywołania wspomnień.

A na koniec roku - podskoki, pląsy, kołysanie... w parze, solo, w tłumie... klasycznie, nowocześnie, spontanicznie... Jak chcesz, jak czujesz, ale – Zatańczmy razem witając Nowy Rok 2023.

Źródło:

Materiał nadesłany