EN

27.04.2021, 11:06 Wersja do druku

Bytom. Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca w Operze Śląskiej

Mimo, że Międzynarodowy Dzień Tańca przyszło nam świętować w czasach pandemii, z tej okazji dużo się dzieje w Internecie. Opera Śląska również, jak co roku włącza się aktywnie w obchody i przygotowała gratkę dla swoich widzów.

fot. Mat. teatru

Już po raz trzeci Instytut Muzyki i Tańca jednoczy miłośników sztuki tanecznej pod wspólnym hasłem #tańczMY, by również w tych trudnych czasach oddać hołd artystom i sprawić radość odbiorcom. Akcja odbija się szerokim echem, a prezentowane materiały są ciekawe i unikalne.

W ramach Międzynarodowego Dnia Tańca internauci będą mieli okazję obejrzeć spektakl baletowy „Requiem d-moll” W.A. Mozarta w reżyserii Jacka Tyskiego. W tym przejmującym dziele przekaz taneczny dopełnił i uszlachetnił warstwę dźwiękową, ukazując cała paletę emocji. Spektakl pozostawi odbiorców w uczuciu nadziei i zadumy – jest to zatem idealna propozycja dla melomanów ceniących bogatą warstwę muzyczno-wizualną. Film pojawi się na platformie VOD Opery już 29 kwietnia o godzinie 18:00 i będzie dostępny do obejrzenia w dowolnym czasie. Z powodu lockdownu spektakl ten został przełożony, ale na żywo odbędzie się 8 i 9 maja w gmachu Opery Śląskiej i 11 maja w Teatrze Śląskim.

Również z okazji tego święta na profilu Opery Śląskiej w serwisie Facebook zaprezentowany zostanie film z etiudą baletową do utworu „Out Of Africa”, w wykonaniu zespołu tanecznego bytomskiego teatru. Zarówno twórcy jak i Fani będą składać tego dnia życzenia dla całego środowiska oraz zdradzą tajniki pracy tancerzy.

Dodatkowe niespodzianki związane zarówno z obchodami Międzynarodowego Dnia Tańca, a także materiały dotyczące innych działań online, można zobaczyć na kanałach Opery Śląskiej na Facebooku, Instagramie, Twitterze oraz w serwisie YouTube.


Materiały do odsłuchania

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne