EN

6.01.2020, 19:14 Wersja do druku

Bytom. Niesmak po Industriadzie

Witold Adamek

Zeszłoroczna Industriada, jak zawsze, była sukcesem. Ale pierwszy raz po ostatniej edycji imprezy pozostał niesmak. Właściciel elektrociepłowni Szombierki nie zapłacił bowiem aktorom i nie rozliczył publicznej dotacji.

Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków, w czerwcu zeszłego roku odbyła się już po raz dziesiąty. W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt obiektów związanych z poprzemysłowym dziedzictwem. Była w tym gronie także zabytkowa elektrociepłownia Szombierki, którą w 2016 r. kupiła firma Rezonator. Spółka powstała niedługo przed transakcją i występują w niej te same osoby, które są właścicielami niszczejącego zabytkowego ratusza w Chorzowie.

EC Generator podpisał umowę z Living Space Theater

Nowi właściciele elektrociepłowni zapowiedzieli, że chcą w obiekcie zorganizować m.in. studio nagrań i teatr muzyczny. Do zajmowania się obiektem powołano fundację EC Generator. Jednak żadnych prac związanych z rewitalizacją Szombierek jeszcze nie rozpoczęto.

- Widzieliśmy, że jest spore zamieszanie. Dodatkowo fundacja nie przyłożyła się do promocji spektaklu. Efekt był taki, że przyszły na niego tylko dwie osoby. Dla nas ważny jest każdy widz, więc wystąpiliśmy. Z umowy się wywiązaliśmy, praca została wykonana, ale 8 tys. zł zapłaty nie doczekaliśmy się do tej pory - żali się Łabuda. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Niesmak po Industriadzie

Źródło:

Materiał własny
Gazeta Wyborcza - Katowice online

Autor:

Anna Malinowska

Data publikacji oryginału:

06.01.2020