EN
5.03.2021, 09:32 Wersja do druku

Bydgoszcz. Weekendowy afisz: Trump wraca na scenę Polskiego

Ozdrowieńcy i zaszczepieni bez obawy mogą skorzystać z oferty kulturalnej w Bydgoszczy.
Zanim nie przykryje ich trzecia fala pandemii.


fot. Natalia Kabanow

Piątek-sobota, godz. 19. Ostatni spektakl z udziałem publiczności w siedzibie Teatru Polskiego w Bydgoszczy odbył się w listopadzie. Po ponad trzech miesiącach przerwy aktorzy znów pojawią się na bydgoskiej scenie. Marcowy repertuar otworzy spektakl „Trump i pole kukurydzy" w reżyserii Pawła Łysaka. Dobrze znany bydgoskiej publiczności duet - Paweł Łysak i Artur Pałyga zastanawia się, jak uratować świat. Jakie czynniki mogą sprowokować społeczeństwo do wspólnego działania na rzecz dobra planety? Odpowiedź na te i inne pytania widzowie otrzymają już 5 i 6 marca o godz. 19. Godzinę przed każdym przedstawieniem, w scenografii spektaklu prowadzone są działania performatywne, które widzowie mogą podejrzeć, przychodząc chwilę wcześniej do Teatru Polskiego. Ostatnie bilety na piątkowy spektakl w cenie 60 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy) dostępne są na stronie www.teatrpolski.pl lub w kasie biletowej TPB. Wejściówki na sobotnią sztukę zostały wyprzedane.

Sobota, godz. 17.30 i 20. W warunkach obostrzeń pandemicznych odbędzie się sobotni koncert Mroza, który w Filharmonii Pomorskiej zagra dwa razy. Mrozu to producent muzyczny, kompozytor oraz autor tekstów, który łączy blues, soul i rock and roli. Stworzył takie hity jak „Jak nie my, to kto" czy „Nic do stracenia". Jego trzeci album „Rollercoaster" uzyskał status platynowej płyty, a nominowany do Fryderyków w kategorii alternatywa „Zew" został złotą płytą. Bilety w cenie 75,95,130 zł do nabycia w biurze Adria-Art przy ulicy Piotra Skargi 13 w Bydgoszczy lub poprzez stronę www. adria-art.pl.

Sobota, godz. 16. Teatr Kameralny zaprasza na kolejne premierowe przedstawienie. Tym razem na scenie kameralnej Opery Nova widzowie obejrzą spektakl „Wyspa" w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej. Piętnastoletnia Eilidh wpatruje się w morze i marzy o nowym życiu poza swoją samotną wyspą. Na scenie pojawią się Katarzyna Domalewska i Julia Witulska. Autorem muzyki jest Finn Anderson, a oryginalnego libretta do musicalu - Stewart Melton. Na język polski tekst przetłumaczyła Pola Sobaś-Mikołajczyk. Spektakl skierowany jest do młodzieży, rekomendowany od 12. roku życia. Sztuka grana będzie w sobotę o godz. 16 oraz w niedzielę o godz. 12. Bilety na niedzielny pokaz w cenie 35 zł można kupić na stronie www.bilety24.pl.

Piątek-niedziela, godz. 19/18. Najbliższy weekend w Operze Nova „Napój miłosny" (L'elisir d'amore). - Opera opowiada o odwiecznym problemie wynikającym z odmienności między kobietą i mężczyzną, o różniących się charakterach i sposobach widzenia świata, także o stosunkach między ludźmi, o wierności wobec swoich przekonań, zmienności natury, dojrzewaniu uczuć - opisuje reżyser Krzysztof Nazar. Sztuka zdobyła nagrodę im. Jana Kiepury dla najlepszego spektaklu muzycznego 2009 roku. Bilety w cenie od 90 do 35 zł dostępne są na stronie www.bilety.operanova.bydgoszcz.pl oraz w kasie biletowej Opery Nova.

Niedziela, godz. 18. Fabryka Lloyda zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Na scenie wystąpi Zwierzak, czyli Rafał Zieliński wraz z żeńskim duetem Pinky Loops tworzonym przez Martę Lutrzykowską grającą na elektrycznych skrzypcach oraz Asie Czerwińską, która akompaniować będzie na elektrycznej wiolonczeli. Muzycy zaprezentują największe światowe hity w repertuarze dedykowanym kobietom. Usłyszymy nowe aranżacje utworów Tiny Turner czy Whitney Houston. Bilety w cenie 40 zł dostępne są na stronie www.goingapp.pl.

Tytuł oryginalny

Trump wraca na scenę

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz nr 53