EN

22.05.2024, 12:32 Wersja do druku

Bydgoszcz. Weekend z „Falstaffem” w Operze Nova

Opera Nova zaprasza na trzy przedstawienia „Falstaffa”, ostatniej opery skomponowanej przez Verdiego: w piątek, sobotę i niedzielę, 24, 25  i 26 maja.

fot. Andrzej Makowski/mat. teatru

W piątkowym przedstawieniu w roli tytułowej wystąpi Anton Keremidtchiev. Artysta urodzony w Bułgarii, studiował śpiew w Bułgarskim Państwowym Konserwatorium w Sofii oraz u Borisa Christoffa w Rzymie. Obecnie zapraszany jest przez teatry operowe w całej(!) Europie , trasy jego podróży artystycznych prowadzą także do Chin. W jego repertuarze znajdują się słynne role barytonowe: Renato, Germont, Amonastro, Amfortas, Simone Boccanegra, Makbet, Rigoletto, Telramund, Don Pizarro, Gorvenal, Escamillo, Klingsor, Miller, Johanaan, Falstaff.

W Polsce wystąpi po raz pierwszy, na zaproszenie Opery Nova.

W sobotę i niedzielę w postać Szekspirowskiego  Sir Johna wcieli się solista Opery Nova, Łukasz Goliński. Jako Pan Ford wystąpią kolejno: Sławomir Kowalewski i Damian Wilma (debiut w tej roli),jako Fenton: Nazarii Kachala i Szymon Rona. Magdalena Polkowska zaśpiewa rolę Alicji Ford, Julia Pruszak-Kowalewska będzie Anusią, zaś Katarzyna Nowak-Stańczyk Panią Quickly.
W roli Meg Page: Dorota Sobczak, a w sobotę ( 25 V) Małgorzata Grela, którą tą rolę obchodzi trzydziestolecie pracy artystycznej na scenie Opery Nova.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat